Інститути спільного інвестування зайняли своє місце на ринку України як ефективний інструмент фінансування житла, операцій з кредитними портфелями та інших інвестиційних проектів. Не останню роль у розвитку ПІФ відіграло державне стимулювання у вигляді податкових пільг.
При відмежуванні активів, у т. ч. доходів (надходжень) пайового інвестиційного фонду (дал та компанії з управління активами (далі – КУА), діє базове правило, визначене ст. 22 Закону України «Про інститути спільного інвестування (пайові та корпоративні інвестиційні фонди)».
Пайові інвестиційні фонди мають в Україні значні податкові переваги. Зокрема, не справляється податок на внесені інвестором кошти. Доходи, отримані від діяльності, на рівні фонду не оподатковуються та можуть реінвестуватися в повному обсязі.
Слід зазначити, що імплементація у вітчизняне законодавство кримінальноправових норм, пов’язаних з охороною ІВ, спричинена виконанням Україною міжнародних зобов’язань.
Слід зазначити, що імплементація у вітчизняне законодавство кримінальноправових норм, пов’язаних з охороною ІВ, спричинена виконанням Україною міжнародних зобов’язань.
Слід зазначити, що імплементація у вітчизняне законодавство кримінальноправових норм, пов’язаних з охороною ІВ, спричинена виконанням Україною міжнародних зобов’язань.
Страховим випадком за договором страхування врожаю є подія, що визначена сторонами у договорі страхування, наслідком якої є загибель (втрата чи пошкодження) застрахованого врожаю. Безпосередньо з настанням цієї події пов’язано виникнення обов’язку страховика здійснити виплату страхового відшкодування страхувальнику чи третій особі (вигодонабувачеві).
Моральною шкодою вважаються «втрати немайнового характеру внаслідок моральних чи фізичних страждань або інших негативних явищ, заподіяних фізичній чи юридичній особі незаконними діями або бездіяльністю інших осіб».
Страхування довічної пенсії здійснюється шляхом укладення між учасником накопичувальної системи пенсійного страхування та страховою організацією Договору страхування довічної пенсії.
Офіційного тлумачення поняття «конструктивна загибель транспортного засобу» законодавець не надав у жодному нормативноправовому акті. У чинному законодавстві України можна знайти такі поняття, як «економічна доцільність відновлювального ремонту» або «фізичне знищення транспортного засобу».
Сьогодні питання співвідношення понять «регрес» і «суброгація» у відносинах страхування є досить актуальним.
Незважаючи на те, що обидва правові інститути – регрес і суброгація – є різновидами права вимоги, вони не є тотожним поняттями, оскільки при суброгації відбувається зміна активного суб’єкта зі збереженням самого зобов’язання, тобто суброгацію можна розглядати як різновид сингулярного правонаступництва у страхуванні, а при регресі одне зобов’язання замінює собою інше, але переходу прав від одного кредитора до іншого не відбувається.
Дуже добре, що зберігається «спадковість» у роботі, що є намагання зберегти існуючий кадровий потенціал, і це є позитив.
На засіданні Уряду було прийнято розпорядження, згідно з яким державні адміністрації на місцях повинні забезпечити передачу реєстраційних справ юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців від виконавчих комітетів місцевих рад до територіальних органів Укрдержреєстру до 1 липня 2013 року.
Ні Закон України «Про господарські товариства», ні інші нормативноправові акти не містять чіткої регламентації процедури виходу з ТОВ та правових наслідків такої дії. Невизначеність законодавства породжує невизначеність судової практики.
Патент как охранный документ на изобретение, на полезную модель, на промышленный образец – это документ локального действия.
Тут говорили о том, что отсутствует значительный прогресс на постсоветском пространстве. Вы правы. Да, существует такая проблема, и она существует везде.
У судових спорах з органами державної влади та місцевого самоврядування громадяни і юристи вже давно звикли до необхідності доводити очевидне та спростовувати неймовірне.
У пояснювальній записці до проекту Закону України «Про ліквідацію Вищого адміністративного суду України» № 2349 від 20.02.2013 року ініціатори мотивують необхідність ліквідації ВАСУ спричиненням останнім порушень конституційних прав громадян та підтримкою у більшості випадків позиції чиновників органів державної влади.
Коментований законопроект можна охарактеризувати як приклад «фіктивної» депутатської нормотворчості – щось депутати начебто роблять, але результату від такої роботи чекати не варто.
Внесений до Верховної Ради законопроект має дві мети. Одна задекларована в проекті (комплексне вирішення проблеми порушення законності у діяльності Вищого адміністративного Суду України; забезпечення захисту громадянина у спорах з органами державної влади); а друга, фактична, приховати яку важко так само, як важко й не помітити – достатньо ознайомитися з Пояснювальною запискою до законопроекту.
Органічне виробництво – це процес отримання продукції сільського господарства та харчової промисловості відповідно до певних стандартів, що передбачають максимальну мінімізацію використання пестицидів, синтетичних мінеральних добрив, регуляторів росту, штучних харчових добавок, а також повну заборону використання ГМсполук.
Як свідчить практика, на сьогодні Товариство з обмеженою відповідальністю (далі – Товариство) є найпоширенішою організаційноправовою формою ведення підприємницької діяльності в Україні.
Встановлення моменту настання страхового випадку та причиннонаслідкового зв’язку між погодними факторами та недоотриманням (втратою) врожаю – ключові моменти для визначення того, чи є заявлений випадок страховим.
Особливим інструментом залучення інвестицій є інститути спільного інвестування. Особливою конструкцією у сфері спільного інвестування згідно з українським законодавством є пайові інвестиційні фонди.
Попри політичну і економічну ситуацію в Україні, перспективу агропромислового комплексу важко оспорювати. В Україні розташовано мільйони гектарів орних земель, більшість з яких – плодючий чорнозем, що дозволяє вирощувати велику кількість урожаю зі значним експортним потенціалом.
З 1 липня 2013 року реєстраційні справи юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців буде передано підрозділам Укрдержреєстру.
Сьогодні страховий ринок займає провідне місце серед інших систем відносин, оскільки його продуктом є специфічна послуга – страховий захист, що має неабияке значення для забезпечення розвитку економіки в країні. Надання страхових послуг нерезидентами є важливим чинником активізації соціальноекономічних процесів та поліпшення інвестиційного клімату.
Усім відомо, що отримати кредит на придбання нерухомості або авто, не уклавши договір страхування майна, неможливо в жодному банку України. Чи є страхування предмета застави є обов’язковим? Для отримання відповіді на це питання звернемося до законодавства.
Не всі зобов’язання, що виникають у правовому суспільстві, є бажаними та прогнозованими для сторін. Досить часто обов’язки щодо вчинення певних дій або право вимоги такого вчинення виникають неочікувано. Прикладом таких зобов’язань є зобов’язання щодо відшкодування моральної шкоди.
Участь страхових організацій у системі загальнообов’язкового пенсійного забезпечення була передбачена ще першою редакцією Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», яка набрала чинності з 1 січня 2004 року і запровадила, принаймні на папері, трирівневу пенсійну систему.
Існуюча на сьогодні практика передачі в заставу частки у статутному капіталі товариств з обмеженою відповідальністю як спосіб забезпечення зобов’язань свідчить, що при виконанні умов такого договору застави виникають численні проблеми. Ці проблеми пов’язані з відсутністю чіткого правового регулювання застави корпоративних прав.
Уклавши договір страхування, страхувальник набуває впевненості, що за настання страхового випадку всі збитки будуть відшкодовані й подія для нього закінчиться мінімальними втратами, навіть у випадку повної загибелі його автомобіля. Але, на жаль, так буває не завжди, і один з аспектів відсутності повного захисту криється в наявності поняття конструктивної загибелі транспортного засобу.
З розвитком страхового ринку в України з’явилися протиріччя в правовому регулюванні страхових відносин в Україні.
Отримання ліцензії страховою компанією є запорукою законного ведення бізнесу та обов’язковим кроком реєстрації страхової компанії.
Стаття 509 ЦКУ надає легальне визначення цивільноправового зобов’язання. Виходячи з положень статті зобов’язання є насамперед цивільним правовідношенням, тобто різновидом суспільних відносин, що регулюються цивільним правом.
12 червня кияни та гості міста мали нагоду долучитися до оригінальної акції: на площі перед будинком КМДА малювали електронні плакати. Мета заходу – привернути увагу громадськості до актуальних проблем захисту прав інтелектуальної власності. Тож учасникам запропонували створити власні авторські об’єкти на загальну тематику «Боротьба з піратством і підробками очима споживачів».
Комітет з питань верховенства права та правосуддя рекомендує парламенту відхилити проект закону про ліквідацію Вищого адміністративного суду України № 2349 від 20.02.2013 р.
Основними рисами індивідуального почерку заслуженого художника Валерія Вітера є конфліктність і драматургія.
З метою створення умов для налагодження конструктивного діалогу адвокатської спільноти з регуляторами ринку цінних паперів і представниками влади, підвищення кваліфікації адвокатів та обміну досвідом між фахівцями 13 червня в столиці відбувся ІІ Щорічний літній форум Асоціації адвокатів України (далі – ААУ) з публічного права.
Закон про трансфертне ціноутворення варто прийняти якомога швидше, вважають експерти. На їхнє переконання, це потрібно не лише для вирішення нагальних проблем наповнення державного бюджету, а й для оптимізації економічної діяльності.
Цього року уряд України ініціював проведення Першої міжнародної бізнесконференції «ABC: Ukraine & Partners», яка відбулася 13–14 червня 2013 року за участі міністрів, відомих політиків і дипломатів з країн – партнерів України; лідерів провідних інвестиційних, фінансовобанківських, промислових, бізнесструктур і асоціацій; представників наукових кіл і засобів масової інформації.
В Украине много замечательных законов, на реализацию которых без слез не взглянешь. Коснулась эта печальная тенденция и сферы государственночастного партнерства, которая почемуто не развивается, несмотря на все законотворческие усилия. Точнее сказать, развивается, но так медленно, что экономических чудес – увы! – ждать не приходится.
Юридичний бізнес – як бізнес послуг залежний від розвитку, прогресу та бізнесактивності в країні.