25 червня 2013, 16:25

Оптимальна кількість учасників господарського товариства

Чи достатньо одного учасника?

Опубліковано в №26 (368)

Ярослава Кравець «Юридичний радник, ЮФ» Молодший юрист

Як свідчить практика, на сьогодні Товариство з обмеженою відповідальністю (далі – Товариство) є найпоширенішою організаційно­правовою формою ведення підприємницької діяльності в Україні.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


У процесі розвитку Товариств в Україні законодавчо змінювались і вимоги щодо основних аспектів їх функціонування, зокрема, наприклад, кількості учасників Товариства (тривалий час жодних обмежень за критерієм кількісного складу не було).

20 червня 2007 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Цивільного кодексу України», головною зміною якого було обмеження складу учасників ТОВ. Законом було внесено зміни щодо обмеження за кількістю учасників ТОВ до 10 осіб. Проте законодавець на цьому не зупинився, і 12 травня 2011 року був прийнятий Верховною Радою України Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо кількості учасників товариства з обмеженою відповідальністю», і максимальну кількість учасників ТОВ визначили цифрою до100 осіб.

Отож, яка оптимальна кількість учасників ТОВ? Проаналізуємо основні нормативно­правові акти, які стосуються даного питання.

Відповідно до ч. 2 ст. 83 ЦК України визначається, що Товариством є організація, створена шляхом об’єднання осіб (учасників), які мають право участі у цьому товаристві. Товариство може бути створено однією особою, якщо інше не встановлено законом. У статті закріплено положення про те, що товариство – це об’єднання осіб, але далі законодавець закріпив положення про те, що товариство може бути створене і однією особою й у цьому разі мови про об’єднання бути не може.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати