25 червня 2013, 12:23

Український ринок юридичних послуг. Погляд зсередини

Аналіз сучасного стану юридичного ринку в Україні

Опубліковано в №26 (368)

Вячеслав Кузьмук
Вячеслав Кузьмук «Юридичний радник, ЮФ» Адвокат, Керуючий партнер

Юридичний бізнес – як бізнес послуг залежний від розвитку, прогресу та бізнес­активності в країні


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


 

Пане Вячеславе, розкажіть, будь ласка, про особливості сучасного надання юридичних послуг.

На мою думку, сучасний стан ринку юридичних послуг в Україні характеризується прагненням учасників ринку знайти правильні механізми надання юридичних послуг у непростих економічних умовах. Старі стереотипи, методи пошуку та боротьби за клієнтів треба замінювати новими. Ринок юридичних послуг надзвичайно динамічний, умови ведення юридичного бізнесу змінюються, і все це спонукає його учасників бути гнучкими та спритними.

Думаю, що зараз настав час юридичній спільноті заявити про наявність на ринку непрофесійних учасників, які займаються наданням юридичних послуг без юридичної освіти, або про тих, хто не має права надавати юридичні послуги через наявність законодавчих обмежень і заборон. Мені іноді здається, що в Україні тільки ледачий не пропонує будь­які юридичні послуги. На превеликий жаль, тут є лише частка жарту. Усунення непрофесійних учасників могло би полегшити ситуацію на ринку юридичних послуг.

Ще однією проблемою, яка впливає на сучасний стан юридичного ринку, порівняно з 90­ми роками минулого століття, є те, що кількість людей з юридичною освітою в Україні доволі велика, ринок перенасичений юристами. Численні непрофільні вищі навчальні заклади випускають юристів з низьким рівнем підготовки. Вважаю, що час, коли країну треба було наповнити фахівцями з права, минув і необхідно переглянути не тільки умови та методики підготовки студентів, які навчаються на юридичних факультетах, а й визначити коло та скоротити число ВНЗ, які готують правників. Натомість можна, наприклад, більше талановитих, обдарованих та освічених молодих людей, які хочуть стати юристами, направляти на навчання за кордон.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати