25 червня 2013, 14:49

Спричинення моральної шкоди, або Скільки коштують страждання

Практичний підхід до визначення вартості моральної шкоди

Опубліковано в №26 (368)

Моральна шкода відшкодовується незалежно від майнової шкоди

Ірина Мучинська «Джей Кей Консалт, ЮФ» Юрист

Моральною шкодою вважаються «втрати немайнового характеру внаслідок моральних чи фізичних страждань або інших негативних явищ, заподіяних фізичній чи юридичній особі незаконними діями або бездіяльністю інших осіб». Стосовно фізичних осіб, здавалося б, усе цілком зрозуміло, адже передбачено конкретний перелік обставин, за виникнення яких їм передбачена компенсація. Що стосується юридичних осіб, то, наприклад, у ЦК України вказано, що відшкодуванню підлягає псування ділової репутації юридичної особи. Інформаційний лист Вищого господарського суду «Про деякі питання практики застосування господарськими судами законодавства про інформацію» від 28.03.2007 р., зазначає, що під цим поняттям слід розуміти престиж фірмового (комерційного) найменування юридичної особи, торгових марок та інших належних їй нематеріальних активів серед споживачів її товарів і послуг.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Відповідно до постанови Пленуму Верховного Суду України «Про судову практику в справах про відшкодування моральної (немайнової) шкоди» від 31.03.1995 р. немайнова шкода, заподіяна юридичній особі, – це втрати немайнового характеру, що настали у зв’язку з приниженням її ділової репутації, посяганням на фірмове найменування, товарний знак, виробничу марку, розголошення комерційної таємниці, а також вчинення дій, спрямованих на зниження престижу чи підрив довіри до її діяльності.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0