Страхування довічної пенсії здійснюється шляхом укладення між учасником накопичувальної системи пенсійного страхування та страховою організацією Договору страхування довічної пенсії.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Такі договори повинні відповідати вимогам чинного законодавства України. Якщо територіальний орган Пенсійного фонду або адміністратор недержавного пенсійного фонду виявить у Договорі страхування довічної пенсії невідповідності чинному законодавству, він має право відмовити учаснику накопичувальної системи пенсійного страхування в перерахуванні коштів страховій організації на оплату такого Договору. Відмова здійснюється шляхом ненадання посадовими особами Пенсійного фонду або недержавного пенсійного фонду відповідного розпорядження банку, який здійснює зберігання та обслуговування коштів Накопичувального фонду (зберігачу).
Саме тому при укладанні Договору страхування довічної пенсії необхідно насамперед звернути увагу на наступні моменти:
– відповідність осіб, між якими укладається Договір страхування довічної пенсії, тобто: наявність підстав для одержання довічної пенсії в особи, з якою укладається такий договір, та наявність права здійснювати страхування і виплату довічних пенсій у страхової організації;
– відсутність уже укладеного в примусовому порядку Договору страхування довічної пенсії органом Пенсійного фонду або адміністратором недержавного пенсійного фонду, за умови участі в такому. Примусово такий Договір може бути укладений у разі відмови учасника накопичувальної системи пенсійного страхування його укладати самостійно. Тоді особа буде позбавлена права обрати страхову організацію та вид довічної пенсії, яка буде з установленим періодом.