25 червня 2013, 13:02

Реєстрація юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців: реформа почалася

За підсумками засідання круглого столу

Опубліковано в №26 (368)

З 1 липня 2013 року реєстраційні справи юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців буде передано підрозділам Укрдержреєстру. Відповідно, до 1 липня державні адміністрації на місцях мають забезпечити передачу реєстраційних справ юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців від виконавчих комітетів місцевих рад до територіальних органів Укрдержреєстру. Саме таке розпорядження Кабінету Міністрів України, яке розробляло Міністерство юстиції, було ухвалено 15 травня на засіданні Уряду. Актуальні питання державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців обговорювали фахівці 11 червня 2013 року під час засідання круглого столу.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


 

Що, власне, зміниться?

Зазначене розпорядження було ухвалено у зв’язку зі змінами в системі реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців, які відбудуться з 1 липня поточного року. Згідно з внесеними змінами до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців» функції з державної реєстрації таких осіб було передано від виконавчих комітетів міських рад міст обласного значення, районних, районних у містах Києві та Севастополі державних адміністрацій до центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців, – Укрдержреєстру.

Так, згідно з відповідними змінами у Законі України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців»: у ч. 1 ст. 1: абзац 3 після слів «посадова особа» доповнюється словами «центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців»; в абзаці 14 слова «спеціально уповноваженого органу з питань державної реєстрації» замінюються словами «центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців».

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати