25 червня 2013, 15:32

Небезпеки оподаткування активів пайових інвестиційних фондів

Маніпуляції податківців з нормами права та судова практика

Опубліковано в №26 (368)

Павло Ходаковський

Будь-­які операції ПІФ здійснюються КУА лише і виключно за рахунок коштів такого ПІФ

Павло Ходаковський «Arzinger» перший віце-президент Асоціації податкових радників, партнер

При відмежуванні активів, у т. ч. доходів (надходжень) пайового інвестиційного фонду (далі – ПІФ) та компанії з управління активами (далі – КУА), діє базове правило, визначене ст. 22 Закону України «Про інститути спільного інвестування (пайові та корпоративні інвестиційні фонди)», яке визначає, що облік активів пайового інвестиційного фонду здійснюється компанією з управління активами окремо від результатів її господарської діяльності.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Це означає, що будь­які операції ПІФ здійснюються КУА лише і виключно за рахунок коштів такого ПІФ, і відповідно економічний результат таких операцій впливає на збільшення (зменшення) виключно його активів.

Така особливість випливає з того факту, що пайовий інвестиційний фонд, на відміну від КУА, не є юридичною особою і його активи, хоча і управляються КУА, але є юридично обособленим майном, яке належать інвесторам ПІФ (не власникам КУА) на праві спільної часткової власності.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0