Комітет з питань верховенства права та правосуддя рекомендує парламенту відхилити проект закону про ліквідацію Вищого адміністративного суду України № 2349 від 20.02.2013 р. (далі – Законопроект № 2349), поданий народними депутатами Юрієм Одарченком, Андрієм Павловським, Степаном Курпілем та Олександром Чорноволенком. Законопроектом № 2349 пропонується внести зміни до чинного законодавства щодо ліквідації ВАСУ як суду касаційної інстанції, оскільки суд спричиняє систематичні порушення конституційних прав громадян, у більшості випадків підтримує позицію чиновників та органів державної влади, а весь тягар доказування покладається на громадянина, проти якого працює весь державний апарат.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Тільки розформування!
Як йдеться у пояснювальній записці до документа, Законопроект № 2349 спрямований на комплексне вирішення проблеми порушень законності у діяльності ВАСУ шляхом його повного розформування. Документом пропонується ліквідувати Вищий адміністративний суд України як суд касаційної інстанції та вищий спеціалізований суд адміністративної юрисдикції. Справи, які надійшли до Вищого адміністративного суду України для розгляду в касаційному порядку до набрання чинності законом закінчуються розглядом у цьому суді, усі інші справи тимчасово розглядаються судовою палатою з адміністративних справ Верховного Суду України. Цій же палаті передаються функції Вищого адміністративного суду по справах, в яких він є судом першої або апеляційної інстанції.
Законопроект № 2349 дозволяє подати до Верховного Суду України апеляційну скаргу на будьяке рішення, яке було прийнято ВАСУ як судом першої інстанції, але не довше ніж протягом 1 місяця з моменту набрання чинності законом.
З метою укомплектування Верховного Суду України належною кількістю суддів з розгляду адміністративних справ Пленуму Верховного Суду України дозволяється здійснювати тимчасове переведення до Верховного Суду України суддів, що були обрані безстроково до інших судів України. Такі судді здійснюють судочинство у адміністративних справах, але не мають права голосу на Пленумі.
Судді Вищого адміністративного суду України за їхніми заявами переводяться до інших вищих спеціалізованих судів або до апеляційних чи місцевих судів. Крім того, такі судді отримують право на відставку. Судді, які брали участь у роботі палат із розгляду позовів проти Президента України, Верховної Ради України, Вищої ради юстиції та Вищої кваліфікаційної комісії суддів, можуть переводитися лише до апеляційних та місцевих судів.