25 червня 2013, 14:25

Поняття конструктивної загибелі застрахованого автомобіля

Негативні наслідки для страхувальника

Опубліковано в №26 (368)

При розрахунку розміру страхового відшкодування може бути враховано франшизу

Евгений Савенко «Территория Закона, ЮФ» Начальник юридического управления

Офіційного тлумачення поняття «конструктивна загибель транспортного засобу» законодавець не надав у жодному нормативно­правовому акті. У чинному законодавстві України можна знайти такі поняття, як «економічна доцільність відновлювального ремонту» або «фізичне знищення транспортного засобу», однак ці поняття не тотожні й використовуються у різних випадках або, так би мовити, під різними кутами.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Що ж таке «конструктивна загибель (застрахованого) транспортного засобу» (частіше можна почути «тотальне авто» або просто «тотал») з практичної точки зору? Страхові компанії, які здійснюють такий вид страхування, як страхування наземного транспорту, крім залізничного, у власних правилах страхування розкривають цей термін наступним чином.

Конструктивна загибель транспортного засобу – це така ситуація, коли вартість відновлювального ремонту застрахованого транспортного засобу після ДТП перевищує його ринкову вартість до ДТП більш ніж на …%. Розмір цих самих % у різних страхових компаніях коливається від 65 до 80.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0