Органічне виробництво – це процес отримання продукції сільського господарства та харчової промисловості відповідно до певних стандартів, що передбачають максимальну мінімізацію використання пестицидів, синтетичних мінеральних добрив, регуляторів росту, штучних харчових добавок, а також повну заборону використання ГМсполук. Органічне виробництво видається за можливе розглядати як течію або концепцію сільського господарства, відповідно до якої людина господарює в гармонії з природою, не порушуючи її стану, та отримуючи на виході якісний продукт. Наша держава за масштабом та якісним рівнем розвитку органічного виробництва відстає від країнлідерів (Австралія, США, Швейцарія) на десятиріччя. Хоча більше за масштабом, адже господарства, які ведуть свою діяльність у сфері органічного виробництва на найвищому рівні, в нас є, а саме: «ПП Агроекологія», ТОВ «Галексагро», група компаній «Етнопродукт». Але це, на жаль, − скоріше виняток із загального правила.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Факт залишається фактом – Україна не використовує повністю власні можливості щодо розвитку екологічно чистого виробництва. Офіційних даних, щодо кількості господарюючих суб’єктів, що сертифіковані як органічні, в Україні не має. Припускають, що їх кількість коливається в межах від 120 до 200. Для уявлення, станом на 1 листопада 2011 року, за даними Державної служби статистики, в Україні діяло 41 384 фермерських господарства, 7728 сільськогосподарських товариств різноманітної організаційноправової форми та 4144 приватних підприємства. На мою думку, з цих 53 тис. господарюючих суб’єктів є частина, яка готова перейти на органічне виробництво за певних умов. Переконаний, що всі ці умови мають бути враховані при прийнятті закону, що регулював би сферу органічного виробництва. Під такими умовами, я розумію: офіційне визнання органічного виробництва шляхом прийняття спеціального закону (включаючи детальну регламентацію найважливіших питань для виробника органічної продукції, тобто безпосередньо нормативів виробництва, механізму сертифікації та маркування процесу виробництва та кінцевого продукту); встановлення механізмів державної підтримки та сприяння виробництву органічної продукції (вони мають бути як економічно, так і юридично обґрунтованими).