25 червня 2013, 15:10

ІІ Щорічний літній форум ААУ з публічного права

Обмін досвідом між адвокатами

Опубліковано в №26 (368)

З метою створення умов для налагодження конструктивного діалогу адвокатської спільноти з регуляторами ринку цінних паперів і представниками влади, підвищення кваліфікації адвокатів та обміну досвідом між фахівцями 13 червня в столиці відбувся ІІ Щорічний літній форум Асоціації адвокатів України (далі – ААУ) з публічного права. Захід виявився досить інформативним, і за його результатами адвокати отримали нові корисні професійні знання та ознайомилися з цікавим досвідом своїх колег.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Форум складався із чотирьох сесій і включав найактуальніші на сьогодні теми: питання земельного права та реєстрації речових прав їх обтяжень; питання податкового права; питання правового регулювання фондового ринку; питання права інтелектуальної власності.

Суддя Вищого господарського суду України Мальвіна Данилова виступила з цікавою темою «Особливості судового захисту прав на користування землею та права власності на земельні ділянки». У своїй доповіді пані Данилова подала глибокий аналіз судової практики з питань захисту прав на землю, наголосила на змінах, які останнім часом відбулися у судовій практиці вирішення спорів із земельних питань.

Начальник Реєстраційної служби Головного управління юстиції в м. Києві Ярослав Андрієнко розповів учасникам Форуму про особливості та проблеми реєстрації речових прав на нерухоме майно, практику і досвід реєстраційної служби Головного управління юстиції у м. Києві. Серед іншого, доповідач зазначив, що існує значна кількість питань, викликаних недосконалістю законодавства, у зв’язку з чим ведеться постійна робота щодо покращення певних норм. Так, наразі планується підписання наказу щодо надання нотаріусами та державним виконавцям можливості робити витяги з попередніх реєстрів прав власності на нерухоме майно. За словами пана Андрієнка, основна проблема, що існує сьогодні з реєстрацією речових прав на земельні ділянки, полягає в тому, що зареєструвати права на землю, не пов’язані з правом власності, не можна без реєстрації земельної ділянки. Цю проблему було б вирішено, якби речові права реєструвалися в спеціальному розділі без спонукання власника до реєстрації земельної ділянки.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати