25 червня 2013, 15:10

ІІ Щорічний літній форум ААУ з публічного права

Обмін досвідом між адвокатами

Опубліковано в №26 (368)

Олег Вдовичен

Більшість кримінальних справ порушено відносно працівників органів ДПС за фактом вимагання/одержання хабара

Олег Вдовичен «Вдовичен та Партнери» адвокат, керуючий партнер; член Правління Асоціації адвокатів України

Слід зазначити, що імплементація у вітчизняне законодавство кримінально­правових норм, пов’язаних з охороною ІВ, спричинена виконанням Україною міжнародних зобов’язань. Так, ст. 61 Угоди про торговельні аспекти прав інтелектуальної власності (ТРІПС), учасницею якої Україна стала в 1994 році, передбачає: «Члени повинні забезпечити застосування кримінальних процедур та штрафів принаймні у випадках навмисної фальсифікації товарного знака або з порушенням авторських прав у комерційних масштабах». Без сумніву, закріплення кримінальної відповідальності за порушення прав на ТМ було необхідним і для вступу України до Світової організації торгівлі (СОТ).


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Судовий порядок захисту прав платників податків є найдієвішим способом вирішення спорів, що виникають у податкових правовідносинах. При цьому найзначнішу категорію спорів сьогодні становлять спори із визначення податкових зобов’язань з ПДВ. Здебільшого приводами для висновків податкових органів про порушення у сфері декларування ПДВ є встановлення ознак нездійснення (фіктивності) господарських операцій, що має наслідком коригування значення податкового кредиту та інших показників.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0