Щоб оформити земельну ділянку ОСББ, ЖБК у Вознесенську потрібно підготувати пакет документів. Якщо об’єднанню вдається зібрати і підготувати необхідний пакет документів, то ОСББ може пройти умовно спрощену процедуру.
У місті тільки 9 ОСББ отримали земельну ділянку лише тому, що це було ще до 2004 року. А тепер більшість ОСББ отримують відповідь із величезним переліком документів, які потрібно підготувати.
У 1997 році, коли виникло наше ОСББ, прибудинкову територію намагалися приватизувати. Нам пощастило: з часу, коли зводився будинок, був збережений первинний документ, але, незважаючи на це, довелося докласти багато зусиль, щоби пройти всі етапи оформлення прибудинкової території. А це 4 роки ходіння кабінетами…
Як відомо, і Україна змогла переконатися в цьому на практиці, само по собі членство у Світовій організації торгівлі, яке уряд України намагався якомога швидше (і як виявилося, поспішно) втілити в життя, не є запорукою ефективності та розвитку вітчизняної економіки.
Питання про віднесення чи невіднесення дієтичних добавок до харчових продуктів виникало та дискутувалося протягом тривалого часу передусім через те, що ані в Законі України «Про безпечність та якість харчових продуктів», ані в Постанові КМУ від 26.07.2006 р. № 1023 «Про реалізацію статті 28 Закону України «Про безпечність та якість харчових продуктів», ані в інших актах національного законодавства прямо не визначено, що дієтичні добавки є харчовими продуктами.
Харчовий продукт (їжа) відповідно до Закону України «Про безпечність та якість харчових продуктів» є речовиною або продуктом, призначеним для споживання людиною. Незважаючи на те, що визначення цього поняття доволі широке, все ж в юридичному сенсі існує певна проблематика щодо віднесення до нього дієтичних добавок.
Платіжні системи, доступні в Україні, дозволяють банкам мати транзитні рахунки для розрахунку платіжними картками. Такий транзитний рахунок є синонімом merchant account, складової частини credit acquiring, чи то пак, еквайрингу.
Я абсолютно переконаний, що на сьогодні є завелика проблема дублювання функцій та повноважень державних органів. Уникнення цього дублювання та концентрація відповідних функцій в одному органі, як на мене, позитивно вплинули на наше суспільство.
Прокоментувати мету наказу Державної реєстраційної служби України про те, що певна категорія речових прав на нерухоме майно буде реєструватися державними реєстраторами виключно Держреєстрслужби, звичайно, важко.
Досить часто імена доменів скриті, і наявна інформація тільки про реєстратора. У такому випадку відповідачем може бути безпосередньо реєстратор.
Потерпілий у кримінальному процесі є учасником кримінального провадження, його показання мають дуже велику вагу та часто є визначальними під час вирішення питань як щодо притягнення особи до кримінальної відповідальності, так і щодо встановлення ступеня вини підозрюваного або обвинуваченого.
Нещодавно 18.04.2013 р. Верховна Рада України прийняла Закон України «Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України (щодо виконання Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України)» (на підставі законопроекту № 2803 від 15.04.2013 р.). Цим Законом внесено зміни до КК України та КПК України.
Навряд чи пруденційний нагляд можна назвати чимось несподіваним для фондового ринку, оскільки його елементи вводилися ще з 2007 року. А робота НКЦПФР з упровадження нових механізмів такого нагляду носить публічний характер, а тому всі зацікавлені особи можуть взяти участь у такій роботі через різноманітні механізми.
Як і більшість інших законодавчих ініціатив правлячого режиму, задекларована гуманізація покарання за ухилення від оподаткування здається спірною та сумнівною.
Згідно зі статтею 47 Конституції України кожен має право на житло. Громадянам, які потребують соціального захисту, житло надається державою та органами місцевого самоврядування безоплатно або за доступну для них плату, відповідно до Закону. Це формальна сторона питання.
На сьогодні головним питанням стосовно Закону України «Про громадські об’єднання» є вже не стільки його зміст, скільки його розумне застосування уповноваженими спеціалістами держави. Адже відомою тенденцією в нашій державі при впровадженні нових, навіть найпрогресивніших законодавчих актів, є інтерпретація та індивідуальне тлумачення норм цих актів при застосуванні на місцях, що й віддаляє українське законодавство від європейських стандартів.
1 січня 2013 року набрав чинності Закон України № 4572-VI «Про громадські об’єднання», який відповідає сучасним європейським стандартам та закріплює основні права на об’єднання громадян, гарантовані Конституцією України.
Питання корпоративного управління в акціонерних товариствах після прийняття та набрання чинності Законом України «Про акціонерні товариства» не раз виносилося на громадське обговорення і зазнавало поступових змін.
Спроба законодавця оптимізувати пошук ефективного господаря земель сільськогосподарського призначення викликає серйозне занепокоєння в аграріїв, оскільки законодавчо не визначені чіткі методи і критерії, за якими буде провадитися такий відбір.
Досить позитивним є той факт, що дедалі частіше практика Європейського суду з прав людини застосовується національним судами для вирішення судових спорів.
Коли розмова заходить про вирішення спорів, більшість асоціює її з судовим розглядом та винесенням рішення як найдієвішим способом розв’язання конфліктів. За українським законодавством будь-яка особа (якщо інше не встановлено законом чи НПА України) має право передати спір до суду одразу після його виникнення, не звертаючись до опонентів, державних органів. Однак судовий процес – не завжди найефективніший спосіб вирішення суперечки.
Наявність другої вищої освіти в сучасних юристів – не рідкість. Дійсно, значного поширення набуває отримання спеціальних фінансових знань, з огляду на популярність та значний попит на фінансово-правові послуги. Тож для задоволення потреб клієнта юристи й змушені отримувати другу фінансову освіту. Нині належний рівень фінансових знань є надзвичайно важливим для клієнтів, які прагнуть отримати якісну фінансову консультацію, що в дуеті з правовою стає досить сильним показником компетентності консультантів.
Ще декілька тижнів тому в Інтернеті досить широко обговорювалося питання створення фінансової поліції, оскільки до журналістського середовища потрапили відомості про підготовку проекту закону, яким власне і створюється ще один вид правоохоронних органів.
Чинний Кримінальний процесуальний кодекс України потерпілого відносить до сторони обвинувачення, адже на потерпілого покладається обов’язок доказати винуватість особи, яка вчинила кримінальне правопорушення.
Із 1 січня 2013 року набрав чинності новий Закон України «Про громадські об’єднання», який ще на стадії законопроекту зацікавив як спеціалістів, так і громадськість. Його прийняття мотивовано прагненням наблизити національне законодавство до європейських стандартів, витіснивши з нього складні та тривалі реєстраційні процедури, походи по безлічі кабінетів, величезний список необхідних документів і як наслідок – можливість для хабарництва на цих етапах.
На сьогодні тема є актуальною у зв’язку з тим, що Україна як демократична та правова держава прагне створити ефективну систему захисту прав та свобод будь-якої особи – як фізичної, так і юридичної. Нині в Україні інститут моральної (немайнової) шкоди посідає центральне місце серед зобов’язань з відшкодування шкоди, оскільки проблема її відшкодування стосується насамперед захисту абсолютних прав фізичних і юридичних осіб, які створюють у своїй сукупності основу цивільних правовідносин.
16 травня 2013 року Україна святкуватиме п’ятиріччя з дня вступу до Світової організації торгівлі. За цей досить нетривалий час нашу країну неодноразово вже звинувачували у тому, що вона порушує свої зобов’язання в СОТ. Усе почалося із застосування 13% імпортної надбавки для цілей поліпшення платіжного балансу у 2009 році.
Україна вже п’ять років поспіль є членом Світової організації торгівлі, однак на практиці українським підприємствам досить складно скористатися перевагами правил СОТ, щоб ефективно налагодити свої бізнес-процеси. Зокрема, сьогодні користується популярністю послуга аутсорсингу обробки інформації, у тому числі обробка такої інформації за кордоном.
З приєднанням у 2008 році до Світової організації торгівлі (далі – СОТ) Україна стала стороною укладених у її рамках угод, однією з яких є Домовленість про правила та процедури вирішення спорів (Dispute Settlement Understanding). Відповідно, для України набрав чинності існуючий у СОТ механізм вирішення спорів.
Світова організація торгівлі (англ. World Trade Organization, WTO) – це провідна міжнародна економічна організація, членами якої є 159 країн, на долю яких припадає понад 96% обсягів світової торгівлі; її функціями є встановлення правил міжнародної системи торгівлі й вирішення спірних питань між країнами-членами.
У наш час дедалі частіше лунають розмови про спрощення бізнес-процесів. Так, при реєстрації підприємства (за винятком акціонерних товариств) чи підприємця вже можна відчути певні технічні полегшення, що полягають у необхідності реєстрації лише в державного реєстратора за місцезнаходженням такого суб’єкта підприємницької діяльності, а подальші реєстраційні дії в органах Пенсійного фонду та податкової служби здійснюються автоматично.
Глобальная компьютеризация и распространениеИнтернета породила то, что сегодня наиболее частым способом передачи, обработки и хранения информации является передача и хранение информации в электроннойформе. Информация в соответствии с законодательствомУкраины –любые сведения и/или данные, которые могут бытьсохранены на материальных носителях или отражены в электронном виде.
Упродовж багатьох років компанії, які займаються дистанційними продажами дієтичних добавок на адресу фізичних осіб – резидентів України, не мали якихось суттєвих проблем із веденням свого бізнесу. Проте з кінця 2012 року деякі регіональні митниці почали відмовляти у пропуску дієтичних добавок через митний кордон на адресу фізичних осіб, з огляду на положення нового Митного кодексу України (далі – Митний кодекс), які нібито забороняють таку практику.
Однією із найскладніших і водночас найважливіших проблем, що стримують створення та діяльність ОСББ в Україні, є неможливість отримати у власність чи постійне користування земельну ділянку, на якій розташовані багатоквартирний будинок та прибудинкова територія. Лише 5% ОСББ в Україні скористалися таким правом.
Поки що використання нью-йоркських судів у міжнародному вирішенні спорів не набуло поширення, хоча конфіскація майна, судові заборони та інші забезпечувальні заходи й заслуговують на особливу увагу українських юристів з точки зору правозастосовної практики штату Нью-Йорк.
Попри недосконалість: діяльності фінансового ринку в Україні, надії не полишають гравців ринку. Дійсно, з огляду на сучасні потреби різних фінансово-промислових груп, зростає попит на експертів ринку фінансів та цінних паперів, оскільки завдяки використанню таких механізмів можна отримати додаткове фінансування чи залучити якісного інвестора.
Упродовж 2012 року за результатами перевірок складено й направлено до суду 96 протоколів про адміністративні правопорушення, а у правопорушників вилучено 26,5 тис. примірників контрафактної продукції. Державними інспекторами служби інтелектуальної власності України проведено понад 100 нарад і робочих зустрічей, розглянуто десятки звернень і запитів представників органів виконавчої влади, депутатів різних рівнів, юридичних осіб та громадян. Про це та інше розповів Голова Державної служби інтелектуальної власності України Микола Ковіня під час брифінгу «Стан і перспективи системи захисту прав інтелектуальної власності в Україні».
Що необхідно знати юристові підприємства у разі ухилення від сплати податків, з огляду на положення нового КПК, повідав радник ЮБ «Єгоров, Пугінскій, Афанасьєв і партнери» Сергій Гребенюк.
Незважаючи на постійне реформування митного законодавства, питання визначення митної вартості товарів залишається досить болючим у відносинах між імпортерами та митницею. Здебільшого компанії-імпортери, не погоджуючись з визначеною митницею митною вартістю товарів, оскаржують рішення митниці в судовому порядку.
Освіта – необхідний елемент при формуванні свідомості особистості, а в житті кожного юриста освіта посідає ключові позиції: саме в роки навчання відбувався вибір спеціалізації та практики, протягом періоду навчання формувались групи студентів, що в майбутньому стають партнерами провідних юридичних компаній.