14 травня 2013, 12:24

Створення нового правоохоронного органу для бізнесу

Щодо питання діяльності фінансової поліції

Опубліковано в №19-20 (361-362)

Ще декілька тижнів тому в Інтернеті досить широко обговорювалося питання створення фінансової поліції, оскільки до журналістського середовища потрапили відомості про підготовку проекту закону, яким власне і створюється ще один вид правоохоронних органів.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Дійсно, попри відсутність зареєстрованого законопроекту в парламенті, виникають певні хвилювання у сфері бізнесу, оскільки інформація, що поширилася Інтернетом, сприймалася підприємцями доволі двозначно.

З одного боку, діяльність спеціального органу, що займався б економічними злочинами, сприятиме розвитку конкурентного та правового бізнес-середовища. З іншого – органи з подібними повноваженнями вже є, а тому потрібно лише впорядкувати їхню діяльність.

Побоювання представників бізнесу (особливо іноземного) базуються на тому, що Україна й без того політично нестабільна країна з постійними нововведеннями для бізнесу, а до того ж ще й планується створення фінансової поліції.

Варто нагадати, що відповідно до проекту закону «Про Службу фінансових розслідувань України (фінансову поліцію)» встановлюється, що це відомство є державним правоохоронним органом зі спеціальним статусом. До його структури входять оперативні підрозділи по боротьбі з правопорушеннями у сфері фінансової діяльності, слідчі підрозділи, оперативно-технічні, інформаційно-аналітичні, експертні, ревізорські та інші підрозділи, необхідні для виконання покладених на службу фінансових розслідувань.

Діяльність Служби фінансових розслідувань спрямовується та координується Президентом України. Саме ця норма викликала невдоволення суспільства та бізнес-середовища.

Під час обговорення питання необхідності створення фінансової поліції на одному з круглих столів Анатолій Яковинець, заступник начальника податкової міліції – начальник Головного слідчого управління ДПС України, зазначив, що на сьогодні затверджено Положення про Міністерство доходів і зборів України, відповідно до якого податкова міліція є структурним підрозділом міністерства і не набуває додаткових повноважень в частині ведення правоохоронної діяльності, а також не розширює наявні повноваження. Діюче законодавство, за словами пана Яковинця, чітко встановлює кримінальний процесуальний порядок діяльності правоохоронних органів. Розслідування слідчих податкової міліції на сьогодні майже нічим не відрізняється від аналогічних дій їхніх європейських колег.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати