14 травня 2013, 12:36

Сучасне ведення міжнародної торгівлі

Особливості розрахунків за надані послуги чи поставлені товари

Опубліковано в №19-20 (361-362)

Олег Загнітко

В Україні ж і досі випущених кредитних карток значно менше від дебетових

Олег Загнітко «Gide Loyrette Nouel, МЮФ» Юрист

Платіжні системи, доступні в Україні, дозволяють банкам мати транзитні рахунки для розрахунку платіжними картками. Такий транзитний рахунок є синонімом merchant account, складової частини credit acquiring, чи то пак, еквайрингу. Як правило, транзитні рахунки відкривають у банку, який здійснює подальше перерахування отриманих коштів продавцеві товарів. Банк також здійснює, за необхідності, конвертацію коштів – наприклад, коли українець хоче розрахуватись у магазині ЄС карткою, випущеною українським банком у гривні.  Правила використання рахунків передбачені платіжними системами. Кожен з нас як власник картки є покупцем послуг платіжної системи, отже, написані дрібним кеглем правила передбачають перерахування грошей банком, де відкрито наш рахунок, на транзитний рахунок до іншого банку, який безпосередньо обслуговує крамницю чи продавця послуг або їхній банк.Декілька наших клієнтів як дешевшу альтернативу банківській установі пропонують свої послуги merchant account, коли українці здійснюють чисельні, але невеликі придбання в інтернет-магазині з використанням наявних платіжних систем.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Звичайно, договір на проведення платежів за карткою може бути й не типовим, а індивідуально розробленим. Проте в такому випадку втрачаємо на зручності: царина застосування розрахунків за допомогою карток може бути обмежена. Національний банк України вимагає реєстрації платіжних систем, які здійснюють діяльність на території держави, узгодження з ним правил таких систем. Відповідно до поточної ринкової практики, НБУ передбачив транзитні рахунки у своїх актах про ведення бухгалтерського обліку банками України. В історії банківської справи, нагадаємо, кредитні картки з’явилися першими, для чого й знадобилися банки-посередники, які, зокрема, гарантують платіж банком-емітентом.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0