14 травня 2013, 12:36

Сучасне ведення міжнародної торгівлі

Особливості розрахунків за надані послуги чи поставлені товари

Опубліковано в №19-20 (361-362)

У наш час дедалі частіше лунають розмови про спрощення бізнес-процесів. Так, при реєстрації підприємства (за винятком акціонерних товариств) чи підприємця вже можна відчути певні технічні полегшення, що полягають у необхідності реєстрації лише в державного реєстратора за місцезнаходженням такого суб’єкта підприємницької діяльності, а подальші реєстраційні дії в органах Пенсійного фонду та податкової служби здійснюються автоматично. Тобто певною мірою високі технології дісталися й цього сегменту діяльності.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Проте створення суб’єкта підприємництва є лише початком. У більшості випадків, попрацювавши за українськими правилами, бізнесмени розуміють, що в принципі можна було б і економніше вести свою господарську діяльність. І які б методи не були використані, а все ж іноді окремі операції доводиться «пускати» через офшор або ж через схему з використанням декількох вигідних (за фінансовими показниками) юрисдикцій.

Як один із варіантів ведення розрахунків багато підприємців знайшли для себе Merchant Account, що можна по праву назвати недосяжною перспективою в Україні, оскільки наше законодавство не створює можливості використання даного механізму.

Merchant Account є торговим рахунком, який застосовується для прийому платежів клієнтів інтернет-магазинів і компаній, що здійснюють комерційну діяльність у мережі. Підключення Merchant Account використовується для здійснення прийому платежів за допомогою кредитних карт, дебетових карт і електронних чеків. Відкрити Merchant Account можна, звернувшись у банк або процесингову компанію по відповідну послугу.

Функція Merchant Account полягає в прийомі платежів з розрахункових карток клієнтів за придбані в Інтернеті товари або послуги. Для здійснення обробки клієнтських платежів потрібно укласти договірні відносини між компанією, банком і центром процесингу кредитних карток. Кошти, які надходять від продажів, зараховуються на банківський рахунок компанії, пов’язаний з Merchant членством.

Будь-якій компанії, що приймає платежі в Інтернеті, виділяють унікальний ідентифікаційний номер, завдяки якому можна автоматично перераховувати кошти з карток клієнтів на рахунок компанії. Відкриття Merchant Account і отримання ідентифікаційного номера можливе лише за умови задоволення всіх вимог банку або процесингової компанії.

Offshore Merchant Account – є підвидом звичайного Merchant Account. Основною відмінністю цього Merchant Account є те, що він відкритий на офшорну компанію в офшорному банку. Причому такий рахунок може бути як прямим рахунком, так і субрахунком. Головною перевагою Offshore Merchant є ведення безподаткового бізнесу в усіх країнах світу.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати