14 травня 2013, 10:12

Потрібно повністю змінювати всю систему

Найбільшою проблемою є занадто велика кількість бюрократичних питань

Опубліковано в №19-20 (361-362)

Маргарита Шевченко
Маргарита Шевченко Менеджер зовнішньоекономічної діяльності ТОВ «Шетеліг Україна»

Незважаючи на постійне реформування митного законодавства, питання визначення митної вартості товарів залишається досить болючим у відносинах між імпортерами та митницею. Здебільшого компанії-імпортери, не погоджуючись з визначеною митницею митною вартістю товарів, оскаржують рішення митниці в судовому порядку


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


 

 

 Ви маєте юридичну освіту. Це якось допомагає у Вашій повсякденній роботі?

Я не можу назвати себе повноцінним юристом, оскільки не маю практики в цій сфері. Але певні базові знання безсумнівно щодня використовуються у звичайних життєвих і робочих ситуаціях.

 

 З якими проблемами митно-тарифного регулювання ЗЕД Вам доводиться стикатися під час виконання професійних обов’язків?

Найбільшою проблемою (на мій особистий погляд) є занадто велика кількість бюрократичних питань. Документи та їх загальна чисельність шокують усіх наших постачальників. Для більшості країн, з якими ми працюємо, уже давно стало нормою надавати покупцеві лише рахунок-фактуру (і то переважно копію) і пакувальний лист. Коли ж вони готують документи для відправки товару для українських компаній – для них це фактор стресу. Окрім того, компанія-імпортер має отримати велику кількість дозвільних документів, що вже були скасовані навіть не в такій далекій Росії. Усе це потребує дуже багато часу при підготовці документів для митного очищення товарів.

 

 Як позначилася на відносинах із митницею реформа митного законодавства?

Для того щоб відбулися якісь значущі зміни (хотілося б, аби вони були на краще для громадян держави), потрібно повністю змінювати всю систему, а не тільки проводити реформи норм, що є досить поверхневими. Для мене як для фахівця, що займається здебільшого імпортом товарів на територію України, зміни були відчутні лише перший місяць, поки ніхто не знав, що з цими реформами робити та хто за що відповідає. І, як Ви розумієте, у такому стані нормального режиму роботи бути не може. А надалі все залишилося так само, як і було до введення реформ.

 

 Запровадження митними органами України попереднього документального контролю товарів ускладнило процедуру розмитнення?

Я думаю, що на меті було спрощення митного контролю та його прискорення вже на території митних постів, де власне відбувається розмитнення. Але знову ж виявилося, що від таких поверхневих норм ні час на митне оформлення товарів, ні час пропуску транспорту через митний кордон суттєво не змінилися.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати