14 травня 2013, 14:15

Обробка інформації за кордоном (outsourcing)

Практичні обмеження при залученні оператора-нерезидента

Опубліковано в №19-20 (361-362)

Ігор Олехов «Бейкер і Макензі, МЮФ» Партнер
Максим Глотов
Максим Глотов «Baker & McKenzie, МЮФ» Юрист

Україна вже п’ять років поспіль є членом Світової організації торгівлі (далі – СОТ), однак на практиці українським підприємствам досить складно скористатися перевагами правил СОТ, щоб ефективно налагодити свої бізнес-процеси. Зокрема, сьогодні користується популярністю послуга аутсорсингу обробки інформації, у тому числі обробка такої інформації за кордоном. Так, підприємства у багатьох галузях промисловості та сферах послуг зацікавлені в передачі функції обробки інформації агентам – спеціалізованим операторам з обробки інформації за кордоном (далі  – Оператор).


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


За рахунок обробки інформації у великих масштабах Оператор може запропонувати економічно привабливі тарифи. Відтак, підприємству економічно вигідно залучити Оператора і не створювати власний підрозділ. Проте законодавство України вимагає, щоб інформація, яка підлягає захисту, наприклад, банківська таємниця, персональні дані тощо (далі – Інформація), повинна оброблятися в системі (далі – Система), відповідність якої має бути підтверджена українським органом з оцінки відповідності згідно з вітчизняними стандартами.

Таким чином, Інформація, що передається для обробки Оператору, повинна оброблятися Оператором саме в Системі. Але Оператор може бути не зацікавлений в підтвердженні відповідності своїх потужностей в Україні. Крім того, існуюча процедура прямо не передбачає підтвердження відповідності Системи, власником якої є нерезидент, що може ускладнити аутсорсинг обробки Інформації. Діюче законодавство дозволяє визнання в Україні підтвердження відповідності Системи, яка була здійснена за кордоном, проте отримати таке визнання на практиці може бути проблематично.

 

Обов’язкове підтвердження відповідності та правила СОТ

Сучасні темпи глобалізації змушують підприємства в різних галузях економіки України замислитись над можливістю передати функцію обробки інформації, яка створюється при здійсненні підприємствами своєї господарської діяльності. Крім того, деякі підприємства, які є дочірніми підприємствами материнських компаній за кордоном, деколи приєднуються до аутсорсингових програм, які створюються такими материнськими компаніями для оптимізації бізнес-процесів у межах усієї групи компаній. Так, наприклад, українські банки деколи приєднуються до таких програм, щоб оптимізувати обробку інформації, яка утворюється в процесі використання платіжних карток, емітованих цими банками.

Таким чином, Інформацію може обробляти Оператор, що дозволяє банку максимально ефективно організувати цикл обігу та обробки інформації.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати