14 травня 2013, 12:06

Новації в системі оподаткування аграрного сектору

Особливості правозастосування

Опубліковано в №19-20 (361-362)

Олена Базильська
Олена Базильська «Оптіма, Українська юридична група» Старший юрист

Спроба законодавця оптимізувати пошук ефективного господаря земель сільськогосподарського призначення викликає серйозне занепокоєння в аграріїв, оскільки законодавчо не визначені чіткі методи і критерії, за якими буде провадитися такий відбір.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Шлях через позбавлення землі неефективного господаря видається хибним, оскільки, з одного боку, це може призвести до корупції та зловживань з боку влади, а з іншого боку, – до додаткових фінансових витрат Адже позбавити фермера землі унаслідок її неефективне використання можливо лише шляхом розірвання договору оренди, а для цього потрібно провести інвентаризацію всіх договорів оренди земель сільськогосподарського призначення з метою виявлення неефективного користувача (фермера).

Цей шлях врегулює питання ефективного землекористування лише тих земель, які знаходяться у державній власності та орендодавцем яких виступають міські, обласні або районні ради, а щодо земельних паїв, орендодавцями яких виступають фізичні особи – громадяни України, то рішення зазначених рад з питань нераціонального використання земель матимуть лише дорадчий характер.

Отже, аналізуючи вказані факти, ефективнішим методом на шляху пошуку ефективного господаря земель видається метод ринкового регулювання аграрного сектору. Для мінімізації витрат доцільним було б встановлення цільових пільг для ведення певного виду сільського господарства на певних територіях або встановлення імперативних заборон для заняття певним видом сільського господарства для всіх аграріїв на цій території.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати