14 травня 2013, 11:19

VI Щорічна конференція юрисконсультів: обмін досвідом

За підсумками конференції корпоративних юристів

Опубліковано в №19-20 (361-362)

Закінчення. Початок у № 18 (360)


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Яка ціна ухилення?

Що необхідно знати юристові підприємства у разі ухилення від сплати податків, з огляду на положення нового КПК, повідав радник ЮБ «Єгоров, Пугінскій, Афанасьєв і партнери» Сергій Гребенюк. Як зазначає фахівець, насамперед варто враховувати зміну порядку ініціації кримінального провадження: ліквідація стадії дослідчої перевірки; відсутність стадії порушення кримінального провадження; кримінальне переслідування починається з моменту внесення даних до Єдиного реєстру досудових розслідувань; відсутність можливості оскарження початку кримінального переслідування.

Способи збору доказів стороною захисту: «Завчасний» збір; адвокатський запит; ініціація проведення слідчих дій (допит свідка, обшук, негласні слідчі дії і т. д); організація проведення експертизи (особливо, зважаючи на появу практики ініціації кримінального переслідування на підставі різного роду довідок, висновків і так далі); тимчасовий доступ до речей і документів.

Тимчасовий доступ до речей і документів передбачає надання за рішенням суду як стороні звинувачення, так і стороні захисту можливості доступу до речей і документів, що означає можливість ознайомлення, зняття копій, а в деяких випадках навіть вилучення конкретних речей і документів. Щоправда, тут існує обмеження доступу до документів, які містять комерційну таємницю.

Запобіжними заходами за новим КПК України є: особисте зобов’язання; особиста порука; застава; домашній арешт; тримання під вартою; затримання особи (тимчасовий запобіжний захід).

При звинуваченні в злочині, передбаченому ст. 212 Кримінального кодексу України (ухилення від сплати податків), можливе застосування наступних запобіжних заходів: за ч. 1 і ч. 2 ст. 212  – можливе застосування будь-яких застережних заходів, окрім узяття під варту і домашнього арешту; за ч. 3  – може бути застосовано тільки запоруку або узяття під варту у разі несплати запоруки або порушення зобов’язань.

Відносно розміру запоруки, сьогодні відзначається істотне його зменшення (відсутня прив’язка до розміру цивільного позову, розміру майнової шкоди, заподіяної злочином, або розміру доходу, отриманого злочинним шляхом); встановлені конкретні «вилки» розміру запоруки: за ч. 1 ст. 212 Кримінального кодексу України (далі  – КК України)  – від 1 до 20 мінімальних зарплат (від 1147 до 22 940 грн.); за ч. 2 – від 1 до 20 мінімальних зарплат (від 1147 до 22 940 грн); за ч. 3 – від 20 до 80 мінімальних зарплат (від 22 940 до 91 760 грн). Тільки у виняткових випадках (ч. 3 ст. 212), якщо суд вирішить, що запорука в указаному розмірі не може забезпечити виконання особою своїх зобов’язань, він може встановити більший розмір запоруки.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати