Попри недосконалість: діяльності фінансового ринку в Україні, надії не полишають гравців ринку. Дійсно, з огляду на сучасні потреби різних фінансово-промислових груп, зростає попит на експертів ринку фінансів та цінних паперів, оскільки завдяки використанню таких механізмів можна отримати додаткове фінансування чи залучити якісного інвестора.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Тож для обговорення актуальних питань та обміну досвідом фахівці ринку фінансів зібралися в одному зі столичних готелів на ІХ облігаційний конгрес.
У своєму виступі Зінаїда Беляєва, заступник голови правління ПАТ «Агентство з рефінансування житлових кредитів», наголосила на перспективах іпотечних облігацій.
Зокрема, пані Зінаїда наголосила, що одним з найпрогресивніших механізмів рефінансування іпотечних кредиторів у світі є система залучення коштів з фондового ринку шляхом випуску іпотечних облігацій.
Відповідно до визначення Європейської іпотечної федерації іпотечні облігації – боргові цінні папери, які випускаються кредитними установами та забезпечені певними типами активів, як правило, іпотечними кредитами.
Вимоги Директиви ЄС про угоди про спільні інвестиції в оборотні цінні папери від 1998 року містять наступні підстави вважати іпотечні облігації надійним фінансовим інструментом:
– випуск та обіг іпотечних облігацій підлягає спеціальному
державному нагляду;
– іпотечні облігації повинні мати забезпечення, що перевищує розмір запозичення;
– власники іпотечних облігацій мають пріоритетне право вимоги у разі банкрутства емітента облігацій.
У країнах ЄС за рахунок іпотечних облігацій фінансується близько 38–40% заборгованості за іпотечними кредитами, при цьому частка іпотечних облігацій у фінансуванні іпотечних кредитів стрімко зростає.