«Юридична Газета» №8 (786) від 19 листопада 2024 р.

Коментарі

  • Підвищення податків: як вижити бізнесу?

    З перших днів повномасштабної війни росії проти України не вщухають розмови про необхідність наповнення бюджету за рахунок збільшення ставок податків, введення нових обов’язкових податкових платежів, зменшення податкових пільг, посилення контролю за виконанням податкових обов’язків тощо.

  • Оскарження рішень про відмову в реєстрації податкових накладних: актуальна судова практика

    З 2017 року до переліку спорів платників податків з органами державної податкової служби додалася ще одна категорія спорів — спори щодо скасування рішень про відмову в реєстрації податкових накладних та зобов’язання зареєструвати податкові накладні.

  • Юрисдикція у справах про банкрутство за наявності арбітражної угоди. Хто повинен розглядати спір?

    Останнім часом в Україні збільшується кількість справ про банкрутство. Це пов’язано з багатьма чинниками, на яких ми не будемо акцентуватися у цій статті.

  • Невизнані діти: як суди вирішують спори про батьківство

    Протягом останніх років суттєво збільшилася кількість судових справ щодо визнання батьківства та встановлення факту батьківства, що передусім пов’язано із повномасштабною війною та необхідністю захисту прав дітей і їхньої можливості спадкувати майно, отримувати аліменти тощо.

  • Судові процеси в корпоративних спорах: причини та наслідки для бізнесу

    Корпоративні спори широко розповсюджені в судовій практиці. В них можуть брати участь як малі товариства з обмеженою відповідальністю, так і великі корпорації та холдинги зі світовим ім’ям. Часто про них згадують у пресі в статтях із гучними заголовками про рейдерські захоплення чи корпоративні війни. Але здебільшого вони залишаються непомітними для широкого кола людей.

  • «Ворог» держави

    У фільмі «Ворог держави» (Enemy of the State) головні ідеї обертаються навколо тем приватності, державного спостереження та зловживання владою. Фільм показує, як можливості можуть бути використані представниками держорганів для спостереження та збору інформації за звичайними громадянами і як це може загрожувати їхній свободі та безпеці.

  • Статус-кво в окремих питаннях щодо спорів «ФГВФО vs банкіри»

    Суди майже 10 років арбітрують претензії Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) до керівників та акціонерів банків, стягуючи мільйонні та мільярдні збитки, які, на думку Фонду, були завдані банку та кредиторам.

  • Застосування процедури in absentia в антикорупційних кейсах

    Кримінальний процесуальний кодекс України (далі — КПК України) доповнений 7 жовтня 2014 року низкою положень, які фактично відкрили шлях національним правоохоронним органам здійснювати досудове розслідування, а судовим органам — судове провадження inabsentia (з лат. «у відсутність»), тобто за відсутності підозрюваного/обвинуваченого.

  • Обтяження нерухомості: судові рішення на практиці

    Накладення обтяження на нерухоме майно за судовим рішенням є одним із найефективніших засобів забезпечення реального виконання судового рішення. Проте навіть після отримання рішення, яке дає змогу провести реєстрацію обтяження на нерухоме майно, досягти очікуваного результату не завжди вдається. Це зумовлено специфікою практичного виконання судових рішень, що розглянута в цій статті.

  • Покращення бізнес-клімату в Україні: роль судів

    Будь-яка сучасна демократична держава базується на принципі верховенства права. Це ключова засада, яка передбачає, що всі суб’єкти суспільних відносин діють відповідно до встановлених правил. Верховенство права є основою функціонування держави, оскільки саме завдяки дотриманню цього принципу громадяни та бізнес можуть передбачити правові наслідки своїх дій, планувати майбутнє та розуміти, що їхні права захищені.

  • Санкційні справи та майнові спори за участю держави: досвід і виклики

    Майновий аспект у санкційній політиці актуалізувався після впровадження 24 травня 2022 року інституту спеціальної санкції — стягнення активів у дохід держави.

  • Юридичні інструменти проти корупції: як подолати кризу взаємодії бізнесу із владою

    Український бізнес, особливо молоді компанії, що прагнуть розширюватися, стикається з вибором: дотримуватися закону та витрачати час на бюрократичні процедури або ж скористатися неформальними методами, щоб пришвидшити досягнення мети. Чому так відбувається?

Публікації

Інтерв'ю

  • Наша місія — допомогти максимально справедливо знайти шлях до порозуміння

    Інтерв’ю з Дмитром КУХНЮКОМ, головою Національної служби посередництва і примирення (НСПП), про завершення роботи над фундаментальним і важливим проєктом Закону «Про колективні трудові спори», новели законопроєкту, як саме зміниться процедура вирішення колективних трудових спорів та які міжнародні стандарти імплементовано у національне законодавство.

  • Наша мета — будувати міст між правдою і правосуддям

    Ми поговорили з Анастасією Алєксєєвою, координаторкою IAC ISHR, про інститути об’єктивних спостерігачів і amicus curiae, які активно застосовуються в практиці ЄСПЛ, та їхній вплив на реалізацію права на справедливий суд в Україні.

  • Від Лондона до Києва: ADER HABER поповнює команду соліситором Англії та Уельсу

    Адвокат ADER HABER Дмитро Ніколов отримав кваліфікацію соліситора Англії та Уельсу. Ми поговорили з Дмитром про залаштунки отриманого досвіду — дисципліну, систему і трохи стресу. Про те, як реально працює те фантастичне англійське право, овіяне стількома міфами, дороге, але «найсправедливіше» та «найефективніше». А також про плани, нові скіли, litigation та чому самих лише юридичних навичок стає замало для якісного кар’єрного зростання.