02.03.2015 Верховна Рада України прийняла за основу проект закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту прав інвесторів. Ініціатором змін до законодавства виступив Кабінет Міністрів України.
Верховна Рада України на позачерговому засіданні 02.03.2015 прийняла Закон України «Про ліцензування видів господарської діяльності» (далі – Закон). Прийняття Закону було умовою Міжнародного валютного фонду для надання Україні фінансової допомоги.
Закон України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», який 05.03.2015 набув чинності (далі – Закон), який регулює відносини, що виникають у процесі добровільного об’єднання територіальних громад сіл, селищ, міст.
Слід зазначити, що сьогодні склалась велика проблема, повʼязана з розподілом повноважень органів місцевого самоврядування із розпорядженням землями, розташованими за межами населених пунктів, оскільки їхнє повноваження дуже розпорошені між багатьма органами виконавчої влади, які здебільшого територіально розташовані в обласних центрах, що в свою чергу не сприяє доступності адміністративних послуг, наданих населенню.
Задеклароване урядом зниження податкового тиску на фонд оплати праці перетворилося просто в «мильну бульбашку», занадто багато умов було запропоновано бізнесу, щоб платити ЄСВ із застосуванням понижуючого коефіцієнта.
Верховна Рада України 02.03.2015 прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності пов’язаних із банком осіб». Що зміниться з його ухваленням? Кримінальний кодекс поповниться новим злочином – тепер будуть карати за доведення банку до неплатоспроможності усіх причетних.
Україна вже понад рік потерпає від політичної турбулентності, ускладненої анексією Криму та військовими діями на Донбасі, що негативно позначаються на економічній ситуації та фінансовому становищі громадян.
Щоб скористатися передбаченим новим законом мінімальним зниженням ставки ЄСВ, підприємствам доведеться збільшити «білі» зарплати своїм співробітникам приблизно на 25%.
Шановні колеги, продовжуємо інформувати про просування судової реформи. Очікувано, Президент підписав Закон України «Про забезпечення права на справедливий суд» (№192-VIII).
Прийняття Закону України «Про пробацію» викликано вимогами сьогодення та необхідністю проведення реформ у житті суспільства. Тому метою пробації є забезпечення безпеки суспільства шляхом виправлення клієнтів пробації та попередження скоєння ними повторних кримінальних правопорушень.
Президент України 24.02.2015 підписав Закон України «Про пробацію». Проект Закону було розроблено ще на початку 2013 р. на виконання Національного плану дій на 2012 р. щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 рр. та Концепції державної політики у сфері реформування Державної кримінально-виконавчої служби України. Ініціатором Закону був Кабінет Міністрів України під очільництвом М. Азарова.
В сучасних економічних умовах M&A угоди щодо проблемних активів стають дедалі більш поширеними. Банківська система надзвичайно нестабільна та потребує додаткового фінансування в короткі строки, значна кількість банків визнані неплатоспроможними. Такий стан ринку відкриває широкі можливості для купівлі-продажу проблемних активів (distressed M&A).
Одним із найважливіших корпоративних прав учасників, яке надає їм можливість брати участь у прийнятті рішень товариства з обмеженою відповідальністю, є право на голосування на загальних зборах товариства.
Законодавство ЄС, як відомо, є субсидіарним, себто його норми ухвалюють тоді, коли важко досягти бажаного результату без колективної дії держав-членів. ДирективиЄС про фінансову заставу охоплюють декілька ситуацій, пов’язаних із централізованим реєстром стандартних чи стандартизованих вимог.
Оскільки Україна підписала Угоду про Асоціацію з ЄС, то українському виробнику, якщо він бажає торгувати з країнами Союзу, необхідно щоб його товар відповідав вимогам ряду європейських деректив, положень, розпоряджень та інших нормативних документів.
В умовах зростання вартості оренди землі сільськогосподарського призначення у зв’язку з прийняттям змін до Податкового кодексу України, які передбачають, що орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності не може бути меншою ніж 3% від нормативної грошової оцінки такої земельної ділянки, дедалі актуальнішим стає пошук альтернативних, більш економічно вигідних інструментів користування землями сільськогосподарського призначення.
Вважається, що ринку сільськогосподарської землі, принаймні повноцінного, в Україні немає, що передусім пов’язано із мораторієм на відчуження такої землі. Однак існування «квазіринку», на якому за допомогою різних комерційних механізмів здійснюється нарощування та перерозподіл земельних банків тощо, важко заперечити.
07.06.2014 вступив в силу мораторій на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті, текст якого аналізувався нами в oглядовому листі від 18.06.2014. Метою прийняття заборони було тимчасове зупинення процесів звернення стягнення до вирішення питання розподілу втрат від падіння курсу національної валюти між кредиторами та боржниками.
На сьогодні інтернет-бізнес є найвигіднішим інструментом продажу, який має успіх у всьому світі.
Хоча девальвація національної валюти зумовлена низкою причин, утім основною є відсутність в Україні реальної економіки і програми розвитку, на підставі якої інвестиційні ринки усвідомили перспективу створення в майбутньому нової несировинної сфери господарювання.
Насамперед на сьогодні актуальність питання трансферів спортсменів викликана подіями у суспільстві, які призвели до значної міграції спортсменів у напрямі інших країн.
Кожен пересічний українець обов’язково маємає майже професійні уявлення про енергетику. Справді велика частина інформаційного простору стосується російського газу, вугілля і шахт, електроенергії таі її відключень, цін на пальне. Таке наполегливе тренування громадян з енергетики одночасно і створює, і свідчить про потребу вивчення енергетики, зокрема енергетичного права
Так, 2 березня Комітет з процесуального права Асоціації правників України спільно з Верховним Судом України провів круглий стіл присвячений обговоренню міжнародного досвіду такого інституту преюдиції, як преюдиційний запит до Верховного Суду України, як механізму єдності судової практики.
«Звичайно ж, я не ідеалізую реформу органів прокуратури. Та й взагалі будь-яка реформа має свої позитивні та негативні зміни, своїх прибічників та критиків. Але все одно маю надію, що система органів прокуратури буде функціонувати краще, ніж вона це робить сьогодні», – такими словами почав круглий стіл «Реформа правоохоронних органів: стратегії та інновації» заступник Генерального прокурора України Давід Сакварелідзе. Захід було організовано Асоціацією правників України спільно з Генеральною прокуратурою, в стінах якої пройшов 5 березня цього року
Про деякі аспекти застосування Конвенції про цивільно-правові аспекти міжнародного викрадення дітей «Юридичній газеті» розповіла суддя Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Олена ЄВТУШЕНКО
Агропромисловий комплекс України – це одна з найголовніших системних галузей нашої країни. Тому саме ця сфера потребує значної підтримки держави для власного добробуту. Про основні законодавчі нововведення в цій сфері, євроінтеграційні зміни та інвестиційну привабливість вітчизняного АПК «Юридичній газеті» розповів партнер юридичної компанії Jurimex, експерт із земельного права Олександр ШИШКАНОВ.