«Юридична Газета» №1 (789) від 28 березня 2025 р.

Коментарі

  • Юридична професія: погляд у 2030-й

    Світ перебуває у вирі змін, які ще 10 років тому здавалися нам фантастикою. Якщо згадатифільми початку 2000-х, багато з них зображували 2030 рік як епоху роботів, де технології кардинально замінили людей і вплинули на всі аспекти їхнього життя. Тоді ця дата була далекою. Але зараз, на початку 2025 року, вона не виглядає настільки віддаленою. Як виявилося, заміна людей технологіями з фантастики також перейшла до реальності.

  • Публічність без страху: як виступати і говорити так, щоб вас слухали

    Вміння виступати публічно вважається найкориснішою навичкою за будь-яких часів. Люди, які бездоганно оволоділи красномовством, завжди користуються затребуваністю в соціумі, мають гідну роботу і стають успішними. Звичайно, таких ораторів дуже мало, та їх завжди легко помітити серед інших.

  • Гендерна рівність у бізнесі: чи є майбутнє без упереджень?

    Чи визначає стать кар’єрний шлях і професійні досягнення? У сучасних реаліях ключовимифакторами успіху є амбіції, наполегливість і прагнення до самореалізації. В Україні створено законодавче підґрунтя для рівних можливостей, тому стать не повинна бути перешкодою для досягнення професійних цілей. Якщо людина чітко визначила свої амбіції та докладає зусиль для їх реалізації, вона вже подолала значну частину шляху до успіху.

  • Стратегія виживання у кризові часи

    Навіть не знаю,чи можна все те,що відбувається із нами протягом останніх трьох років,вважати кризою. Суто за відчуттями, криза — це коли світовий фінансовий ринок штормить, змінюється технологічний контекст і старі гравці не можуть до нього пристосуватися. А коли на голову три роки поспіль падають ракети і фраза «Зараз! Бо завтра може не настати» перестає бути кліше і жартом, слово «криза» здається занадто лайтовим.

  • Моя формула успіху: розум, праця і сміливість

    У сучасному світі жінка повинна вміло балансувати і поєднувати в собі декілька ролей одночасно, аби бути постійно на плаву.

  • Формула сильної команди: довіра, розвиток і мотивація

    У сучасному бізнесі успіх компанії визначає її команда. Я глибоко переконана, що основою для зростання є люди, які поділяють цінності, віддані спільній справі та підтримують одне одного — це основа для зростання. Сильна команда — це не просто сукупність фахівців, це синергія характерів, професіоналізму та взаємної довіри. Люди — це наша найбільша цінність, і саме завдяки їм ми змогли пройти всі випробування та стати ще сильнішими.

  • Вихід із зони комфорту: чому варто ризикувати, навіть коли страшно?

    Схоже, що рекрутери вже відмовляються від запитань на кшталт: «Де і ким ви бачите себе через п’ять років?». Якщо ж хтось продовжує їх ставити — нагадайте їм про те, що ми живемо в нову еру, де існує тільки сьогодні та невеликий проміжок часу, в якому ми можемо щось прогнозувати. І причина цьому не лише війна в Україні, світ став «волатильним» ще раніше.

  • Work-life balance: розкіш чи необхідність для юриста? Лайфхаки для збереження рівноваги між кар’єрою та особистим життям

    Коли я починала кар’єру молодшою юристкою, 12–13-годинний робочий день був нормою. О 21:00 в офісі ще працювала добра половина колег, адже головне — високі billing hours і задоволені клієнти.

  • Юристки та «скляна стеля»: чи існує вона в Україні?

    Питання гендерної рівності у сфері юриспруденції вже давно є темою дискусій у професійній спільноті. Чи справді жінки-юристки в Україні отримують нижчу оплату праці за аналогічну роботу порівняно з чоловіками? Аналізуючи реальну ситуацію, можна дійти висновку, що гендерний фактор сьогодні майже не впливає на рівень заробітку, хоча певні упередження щодо жінок у юридичному бізнесі все ще є.

  • Вигорання в юридичному бізнесі: як розпізнати і зупинити

    У сучасних реаліях юридичний бізнес — це не лише аналітична робота, складні справи та багатозадачність, але й значне емоційне навантаження. В умовах війни в Україні, коли стресові фактори множаться, керівники юридичних фірм мають не лише вимагати результат, а й створювати середовище, що підтримує працівників, дає їм змогу зберігати професійну ефективність без шкоди для ментального здоров’я.

  • Взаємне навчання: як клієнти збагачують досвід юристів

    У професійній юридичній діяльності взаємодія з клієнтами є не лише засобом надання правничої допомоги, але й важливим джерелом знань і розвитку. Отримані в університетах теоретичні знання та базові уявлення про юридичний бізнес стають основою, проте справжнє становлення фахівця відбувається під час практики та безпосередньої комунікації з клієнтами.

  • П’ять звичок, які допомагають йти вперед

    Професія адвоката — це цікавий шлях, сповнений викликів, випробувань і досягнень. Серед усіх професій саме адвокати найкраще знають смак перемоги та поразки. Перемоги окрилюють і задають вектор для нових вершин. Поразки — найкращі вчителі, уроки яких інколи коштують багато часу, енергії та зусиль.

  • Лідерство без стереотипів: як розвивати сильну позицію жінки в юридичній сфері

    Юридична професія традиційно вважалася чоловічою територією. Але часи змінюються. Статистика свідчить, що у більшості українських юридичних фірм співвідношення жінок і чоловіків уже приблизно рівне.

  • Цінності як ключ до репутації та успіху бізнесу

    У сучасному світі репутація все ще має значення. Думка та уявлення людей про тебе є ключем впізнаваності і, як наслідок, впізнаваність, а іноді ценазивають «особистийбренд»,допомагає твоїй самореалізації. Репутація будує твоюмережу контактів,підсилюєкар’єрніможливостітаформуєпул стейкхолдерів.Щосаме тизакладаєшв репутацію, як тебе мають зчитувати колеги, клієнти і бізнес, залежитьвідвідповідейназапитання:чогоя хочу, яку користь принесу та що я хочу сказати.

  • Як я пройшла шлях від юристки до партнерки юридичної фірми

    Мій кар’єрний шлях у юридичній сфері розпочався зі звичайної мрії, яка з роками перетворилася на цілеспрямовану мету. Юриспруденція — це не просто професія, а складний, проте захопливий світ, де кожен день приносить нові виклики, потребує рішучості, стратегічного мислення та лідерських якостей.

Інтерв'ю

  • Лідерство — це не про статус, а про служіння спільноті

    Бути жінкою-лідеркою у сфері примусового виконання — це щоденний виклик. Доводиться долати спротив, ламати стереотипи і створювати нові правила. Це боротьба за незалежність професії, самоврядування та визнання, де кожен здобутий результат — виборений. Чи готове суспільство до рівності? Яку ціну доводиться платити за право змінювати систему? Про виклики професії, гендерні упередження та необхідні законодавчі зміни — у розмові з Оксаною РУСЕЦЬКОЮ, головою Асоціації приватних виконавців України.

  • Трансформація жіночого лідерства в кримінальній практиці

    Кримінальне право довгий час вважалося нежіночою сферою, проте сьогодні жінки активно змінюють цю парадигму. Ольга ПРОСЯНЮК, керуюча партнерка AVER LEX, розповідає про подолання стереотипів, виклики в управлінні юридичним бізнесом, важливість менторства та роль жінок у кримінальному праві.

  • Найбільша перепона — невіра жінок у власні сили

    Чотири жінки, які займають лідерські позиції в юридичному бізнесі — Амінат СУЛЕЙМАНОВА, Ірина МОРОЗ, Олена СІБІРЦЕВА та Дарія ЗИМА — розповідають, як подолати «скляну стелю» і створити умови для розвитку жінок у професії. Як змінюються стереотипи і що потрібно для того, щоб наступні покоління юристок мали більше можливостей для росту.

  • Сильна держава — це держава, де задіяний потенціал усіх

    Жінки в Україні сьогодні не просто присутні в політиці та праві — вони змінюють правила гри. Від фронту до державного управління, від волонтерства до стратегічних рішень — їхній вплив стає все помітнішим. Чому рівність — це не про цифри, а про можливості? Чи потрібно жінкам грати за «чоловічими» правилами, щоб досягти успіху? І як забезпечити, щоб потенціал кожного працював на відновлення країни? Про це розповідає Ольга СТЕФАНІШИНА, ВПМ — міністерка юстиції України.