«Юридична Газета» №20 (750) від 26 жовтня 2021 р.

Коментарі

  • «Дія Сіті», гіг-контракти і резидентство

    Впевнена, всі вже чули про проєкт «Дія Сіті» як особливу економічну зону зі спрощеними правилами ведення бізнесу й спеціальними податковими умовами. Саме IT-індустрія, враховуючи її значущість для економіки України, стала першою сферою, яка має можливість отримати нове правове регулювання

  • Усе пізнається в порівнянні. Причини відсутності попиту на порівняльну рекламу в Україні

    Порівняльну рекламу можна вважати одним з найбільш ефективних засобів продемонструвати переваги рекламованого товару. За рахунок використання назви бренду конкурента, а не абстрактного найменування або родової назви товару рекламодавець може навести причини, чому краще придбати його продукцію або замовити його послуги.

  • IP-суд іде! Чи буде він історією успіху для України

    У статті Justice Delayed, is Justice Denied, опублікованій в українському журналі бізнес-права (Ukrainian Journal of Business Law) у квітні 2020 р., ми з колегою Христиною Оленюк аналізували, які переваги та ризики можуть бути пов'язані з передачею справ у сфері інтелектуальної власності спеціалізованому IP-суду, враховуючи українські реалії.

  • Пасажир у своєму праві. Як захистити себе у спорі з працівниками УЗ

    Чимало наших громадян постійно користуються залізничним транспортом, і досить часто у пасажирів виникають спори з перевізниками стосовно якості послуг. То що ж робити?

  • Корпоративні новели «Дія Сіті»

    12 серпня ц.р. Президент України підписав Закон «Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні» (далі — Закон), який запроваджує особливий правовий режим «Дія Сіті» для українських ІТ-компаній. Перехідні положення цього Закону містять ряд інструментів англійського права, які вносять важливі зміни в корпоративне та контрактне право, що стосуються всіх українських компаній

  • Операція «Евакуація».Що робити у випадку незаконного притягнення до відповідальності за неправильне паркування

    Порушення водіями правил паркування та зупинки і подальша евакуація транспортних засобів у зв’язку з цим уже не є рідкісними явищами. Майже кожного дня на вулицях можна спостерігати процес завантаження на евакуатор неправильно припаркованих автівок. Однак для власників автомобілів прийти на місце паркування та не побачити своєї машини — далеко не радісна пригода

  • Новий орган зі старим обличчям. Що не так із запуском БЕБ?

    22 березня 2021 р. Президент України підписав Закон про Бюро економічної безпеки (далі – БЕБ)

Публікації

  • Банкрутство як п’єса: ролі кожного учасника чітко розписані

    Суду за вересень-жовтень 2021 р. звертає увагу на нерозуміння окремими посадовими особами, котрі представляють інтереси держави, своїх повноважень у справах про банкрутство.

  • Звільнення морських «заручників»

    Ризики комерційної діяльності у міжнародному судноплавстві виникають чи не щодня, у т.ч. трапляються непоодинокі випадки неналежного виконання контрагентами своїх зобов’язань. За таких обставин кредитор вимушений вживати заходів щодо забезпечення виконання боржником свого зобов’язання, серед яких досить ефективним є арешт вантажу на судні

  • Нетиха гавань. Виклики для судновласників в українських портах

    Суднозаходи до українських морських портів зазвичай пов’язані з чисельними ризиками та викликами для судновласників, вагому частку яких складають дії державних органів. Морське співтовариство завжди чинило гідний опір таким викликам, перш за все, завдяки потужній правовій позиції, доказовій базі, а також вірно прорахованим та своєчасним юридичним крокам.

  • Літати дешево чи зручно?

    Авіапереліт завжди був статусною послугою. Спочатку авіакомпанії возили дорого і комфортно. Згодом їх продукт оптимізувався і став включати набір стандартних послуг, та все одно залишався одним з найдорожчих видів перевезень. Аж до появи низьковитратних авіакомпаній — так званих лоукост-перевізників

  • Захмарна прогулянка за незахмарні кошти. Плюси та мінуси лоукостів

    Повідомлення про підписання угоди між Україною та Європейським Союзом про спільний авіаційний простір (в народі — Угода про відкрите небо) вселяє надію, що скоро і для українців відкриється авіаційна цивілізація, яка принесе легкість, доступність і безпечність пересування крізь хмари у сусідні цивілізовані краї.

  • Закон vs реальність. Питання оренди нерухомого майна в авіаційній галузі під час пандемії Covid-19

    Всесвітнє поширення гострої респіраторної хвороби Covid-19 спричинило неабиякі зміни в життєвому укладі пересічних громадян. Не оминули ці трансформації й бізнес. Однією зі сфер, що постраждали від коронавірусу найбільше, є авіація. Внаслідок закриття кордонів міжнародне повітряне сполучення на деякий час фактично було припинене, що спричинило світову кризу в авіаційній галузі.

  • ...(не) залишитись біля розбитого корита: що варто знати, купуючи авто

    Ще у березні 2021 р. почали з’являтися новини про перевищення «рівня автомобілізації» у Києві: 400 авто на 1000 жителів.

  • Занадто критична інфраструктура

    Сьогодні наша держава надзвичайно чутлива до будь-якої небезпеки техногенного та природного характеру. Збройний конфлікт, епідемія Covid-19

  • Когнітивні ілюзії судочинства

    Якість судової системи залежить від якості рішень, які приймають судді. У світлі цього в суспільстві образ судді асоціюється з досвідченим, добре навченим, високо мотивованим спеціалістом, який приймає рішення щодо долі тієї чи іншої особи від імені держави.

Інтерв'ю

  • «Майстро і Беженар» готові до будь-яких викликів

    Юридична компанія «Майстро і Беженар» — один з флагманів регіонального юридичного ринку. Захист і підтримка бізнесу, адвокатський супровід клієнта в будь-яких складних та спірних питаннях — ось їх кредо. «Поєднання людяності з компетентністю», — так вони говорять про себе самі. Про вплив соціальних криз на розвиток бізнесу, відкриття ринку землі, регіональне визнання, найпоширеніші запити клієнтів та особисті цінності говоримо в інтерв’ю з керуючим партнером компанії Лідією ОСТОПАРЧЕНКО та партнером-засновником Дмитром МАЙСТРОМ.

  • Я не партнер-засновник, щоб залишатися у фірмі навічно, хоч портретом на стіні

    В інтерв’ю з Вікторією ЄСАУЛЕНКО як директором з маркетингу юридичної фірми «Астерс», яке почали готувати кілька тижнів тому, ми планували поговорити про трансформації на ринку просування юридичних послуг, переходи та звільнення фахівців. Однак у процесі підготовки до бесіди Вікторія після восьми з половиною років роботи залишила фірму. Вона розповідає про причини такого рішення, найбільш та найменш вдалі рішення під час роботи в «Астерс», нюанси співпраці «партнер юрфірми — маркетолог» та плани щодо нового витка кар’єри незалежного бізнес-тренера.