27 жовтня 2021, 15:52

«Майстро і Беженар» готові до будь-яких викликів

Опубліковано в №20 (750)

Дмитро Майстро
Дмитро Майстро «Майстро і Беженар, ЮК» адвокат, партнер-засновник
Лідія Остопарченко
Лідія Остопарченко «Майстро і Беженар, ЮК» адвокат, керуючий партнер

Юридична компанія «Майстро і Беженар» — один з флагманів регіонального юридичного ринку. Захист і підтримка бізнесу, адвокатський супровід клієнта в будь-яких складних та спірних питаннях — ось їх кредо. «Поєднання людяності з компетентністю», — так вони говорять про себе самі. Про вплив соціальних криз на розвиток бізнесу, відкриття ринку землі, регіональне визнання, найпоширеніші запити клієнтів та особисті цінності говоримо в інтерв’ю з керуючим партнером компанії Лідією ОСТОПАРЧЕНКО та партнером-засновником Дмитром МАЙСТРОМ.

Дмитро Майстро

— З чого почалась історія юридичної компанії «Майстро і Беженар»? Чи вдалося команді за цей час досягти тих цілей, які ставили перед собою на початку?

Дмитро: — Історія нашої компанії почалася у 2011 р. До речі, 14 жовтня ми відсвяткували 10-річчя. А тоді, у 2011 р. я уже був власником приватного підприємства, яке надавало юридичні послуги. Уже були клієнти, і моє ім'я вже знали у Запорізькій області. Далі життя звело нас з партнером Геннадієм Беженаром — власником ряду бізнесів, не пов'язаних з юриспруденцією. Тоді й визріло рішення об'єднати зусилля: мої знання та організаторські здібності та бізнесові зв'язки Геннадія, завдяки яким наша компанія стала отримувати нових клієнтів. Далі у мене постала необхідність знайти надійного та високопрофесійного партнера-адвоката. І я досі вдячний долі, що вдалося познайомитися з Лідією Остопарченко, з якою ми працюємо пліч-о-пліч от уже 10 років. Лідія Володимирівна має не лише юридичну, а й економічну освіту, володіє ґрунтовними знаннями у багатьох сферах.

— Які періоди були найскладнішими?

Дмитро: — Компанія пережила кілька непростих періодів, що були пов'язані з соціально-політичними процесами в країні. Але першим складним періодом, звісно, було становлення. Розвиток бренду, підбір команди, встановлення зв'язків, пошук клієнтів... Для нас становлення не було дуже тривалим, але далі був 2014 р., коли почалася війна. Тоді і люди, й бізнес жили фактично одним днем, не розуміючи, яке «завтра» на них чекає. В той час у ЮК «Майстро і Беженар» був спад активності, апатія, переживання за Україну. І третій складний етап для компанії — це коронавірус і все, що з цим пов'язане. Щоправда, до цього ми швидко пристосувалися, бо команда у нас дійсно потужна.

— Ваша компанія є регіональним лідером у Запоріжжі. Як оцінюєте діяльність фірми на цей час? Завдяки чому вдалося досягти таких результатів? Чи планується поповнення команди партнерів?

Дмитро: — Успіхи і розвиток компанії стали можливими, у першу чергу, завдяки потужній команді, яка сумлінно працювала на кожному з етапів. З деякими адвокатами ми починали ще 10 років тому, і я задоволений, що й досі працюємо разом. Друга складова успіху — у напрацюванні репутації. В юриспруденції є тезис, який мені дуже подобається і якого я дотримуюся на всіх рівнях, впровадив в основу роботи своєї компанії: «Введеш у оману раз — більше не повірять».

Лідія Остопарченко

— Які практики розвиваєте? Наскільки вони конкурентні?

Лідія: — У нашій країні, як гриби після дощу, з'являються все нові й нові держоргани: Антикорупційне бюро, Бюро державних розслідувань, скоро почне роботу Бюро економічної безпеки. Відповідно, існує запит як бізнесу, так і громадян на сферу кримінальної практики, і ми її активно розвиваємо. В її рамках спеціалізуємося на посадових, господарських злочинах. Також активно розвиваємо антикорупційну практику. Трудову практику ми зробили для себе бутіковою, тобто працюємо конкретно зі справами, що стосуються проходження державної служби.

Дмитро: — Вже не перший рік працюємо у сфері комплексного захисту бізнесу та його юридичного супроводу. В пріоритетах також податкова, митна, земельна практики. Окремо виділю медичну практику, оскільки в цій досить вузькій сфері права і я, і Лідія Володимирівна маємо значний багаж знань та досвіду й лідируємо в Запорізькій області.

— Якими кейсами у своїй діяльності пишаєтеся?

Дмитро: — За більш ніж 12-річну адвокатську практику було чимало успішних справ, а були й умовно невдалі, як у кожного колеги в професії. Разом з тим, у будь-якій ситуації я витискаю максимум з можливого. Принаймні, така мета завжди стоїть переді мною. Думаю, про успіх адвоката мають говорити клієнти. Коли чуєш: «Ви нам дуже допомогли», отримуєш найвищу нагороду.

Лідія: — Не хочеться виділяти якусь одну справу, бо для мене кожна справа є визначальною. Чи то податковий спір з, вибачте, «зашкварними» сумами, чи справа Pro bono — ти розумієш відповідальність перед клієнтом, розумієш, що для нього його справа найважливіша. Тому кожний вдалий кейс — це твоя гордість, твоя перемога.

— Відкриття ринку землі підкинуло юристам чималий шмат роботи. Чи відчули ви підвищений попит на послуги у цій сфері?

Лідія: — Так, відчули. Частіше стали звертатися громадяни, які мають земельні наділи та прагнуть продати їх або оформити договір оренди згідно з новими правилами. Агробізнес також намагається максимально убезпечити себе від рейдерських атак та інших неприємних реалій, для чого звертається до нас за роз'ясненнями та оформленням документації.

Майстро і Беженар

— З якими запитами найчастіше звертаються клієнти?

Лідія: — Маємо активну практику з бізнесових питань: це і податки, і трудове право, і земельні правовідносини в рамках діяльності приватних підприємств, товариств. Також у нас широка практика з господарчих і цивільних питань.

— Які плани на майбутнє? Які напрями роботи будуть пріоритетними найближчим часом?

Дмитро: — В пріоритеті у нас захист бізнесу, комплексний, а головне, якісний супровід підприємств, податкове право, IT-сектор, аграрне право. Щодо планів на майбутнє, то у наступному році плануємо переїхати в новий офіс, який будують спеціально для нас. Будемо розширювати команду адвокатів, залучати нових партнерів. Впевнений, що все буде добре.

— Якими життєвими цінностями керуєтесь у професійному житті? Що цінно, а що категорично неприпустимо?

Дмитро: — Основна цінність для мене — максимальна чесність, відкритість, відповідальність у роботі. Докорінно і прозоро попереджаю клієнта про всі плюси чи мінуси його справи, про ризики і підводні камені. І тільки він сам після цього приймає рішення, йти чи не йти у процес. Серед неприпустимих особисто для мене речей — ситуації, коли адвокат ставить у пріоритет заробляння грошей, не думаючи про клієнта як людину.

Лідія: — Якщо ми говоримо про професійне життя, то це однозначно компетентність. Втім, стати повноцінними фахівцями неможливо й без морально-вольових якостей, тому особливо ціную цілеспрямованість та порядність.

— Чого очікувати юрринку у 2022 р.?

Лідія: — Сподіваємось, вплив пандемії на ринок юридичних послуг буде спадати. Однозначно можна сказати, що буде збільшуватися попит на юридичні послуги в ІТ-сфері та медицині. Актуальними будуть також юридичні послуги для аграрного сектору. Тобто робота для адвокатів буде, та враховуючи постійне збільшення їх кількості, за кожного клієнта доведеться боротися. Ми готові до будь-яких викликів.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати