Ефективний захист прав та інтересів громадян у суді передбачає використання адвокатом усіх можливих засобів та інструментів.
13.01.2016 р. судова палата у цивільних справах Верховного Суду України прийняла постанову у справі №2925цс15.
Минулий рік запам’ятався істотним збільшенням ставок судового збору. Причина такого збільшення цілком зрозуміла – збільшення надходжень до державного бюджету.
2015 рік ознаменувався судовою реформою, пов’язаною з прийняттям Закону України «Про забезпечення права на справедливий суд».
Дискусія про шляхи конституційного регулювання політико-правового розвитку України сьогодні набуває особливої гостроти.
Динаміка судової реформи у нашій державі нагадує нескінченну п’єсу для механічного піаніно.
Оскарження в судовому порядку дій посадових осіб виправної колонії, органів прокуратури особами, засудженими до позбавлення волі
У 2015 р. набули чинності законодавчі акти щодо участі прокурора у господарському процесі.
Адміністративне судочинство завжди знаходиться на вістрі протистояння з органами інших гілок влади – законодавчої та виконавчої, відтак, основні проблеми, з якими зіштовхуються адміністративні суди, лежать саме у цій площині.
Не тільки суди касаційної інстанції, але й Верховний Суд України не має однозначної позиції стосовно того, в якій редакції застосовувати Закон України «Про іпотеку» під час продажу предмета іпотеки з прилюдних торгів
Фундаментальною основою демократичного суспільства є справедливе судочинство, ознаками якого, зокрема, є прогнозованість (стабільність) судової практики та дотримання балансу між державними та приватними інтересами при прийнятті судових рішень.
Нещодавно аналізуючи рішення Апеляційної палати Роспатенту мою увагу привернула справа щодо невдалої спроби опротестування американською компанією Wi-Fi Alliance рішення про реєстрацію товарного знака «Wi-Fi» за заявкою №2013706249 на ім'я російської кондитерської фабрики «Фінтур» щодо товарів 30 класу МКТП.
Питання правильного визначення та стягнення заборгованості зі сплати аліментів на утримання дітей залишається надзвичайно актуальним, незважаючи на численні публікації науковців та юристів-практиків на цю тему.
Нестабільна ситуація в країні призводить до агресії у суспільстві. Зростає кількість справ про розлучення, поділ майна подружжя та визначення місця проживання дитини.
Протягом останнього року з боку представників влади та засобів масової інформації спостерігається все більше радісних звісток про те, що сільське господарство стало експортною галуззю №1 України.
При вирішенні спортивних спорів досить рідко, проте практикується медіація. В Україні цей напрямок слабо розвинений та й взагалі малознаний (в тому числі серед юристів-практиків), а в спорті тим більше.
Положення Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» №71-VIII (далі – Закон №71-VIII) у частині справляння податку на прибуток підприємств набрали чинності 01.01.2015 р.
Якість надання адміністративних послуг населенню свідчить про рівень розвитку держави. Результати соціологічних опитувань, проведених Фондом «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва» на замовлення Центру політико-правових реформ свідчать, що за минулий 2015 р. у цій сфері українці стали на крок ближче до Європи
Наразі на розгляді в Конституційному Суді України знаходиться справа за зверненням Верховної Ради України про надання висновку щодо відповідності законопроекту про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя) (реєстр. №3524) вимогам ст. 157 і 158 Конституції України. Зазначений законопроект було внесено до парламенту Президентом України 25.11.2015 р.
Ліга студентів АПУ від самого початку свого заснування ставила перед собою надзвичайно амбітні цілі та неодмінно досягала їх з успіхом, переконуючи всіх, що студенти, попри свій молодий вік, здатні мислити глобально та здобувати дорослі результати.
Вже понад рік суспільство вимагає очистити судову владу від недолугих та недобросовісних володільців мантій.
Господарський кодекс України, прийнятий у 2003 р., ввібрав у себе безліч застарілих радянських норм, котрі не відповідають сучасним реаліям ведення комерційної діяльності, погіршують становище інвестиційного клімату та надають можливість для корупційних зловживань.
22.01.2016 р. у будівлі Вищого господарського суду України відбулося засідання круглого столу на тему: «Зміни до Господарського процесуального кодексу України». Цей захід став одним з-поміж низки засідань, проведених Всеукраїнською громадською організацією «Асоціація суддів України» за підтримки Проекту USAID «Справедливе правосуддя»
На початку нового року податкові спори не втрачають своєї актуальності для бізнесу, який провадить діяльність на території України.
Тімур Бондарєв, адвокат, керуючий партнер, керівник практики нерухомості й будівництва, антимонопольного та конкурентного права Arzinger розповів про свою історію успіху в юридичному бізнесі
Судова реформа набирає обеоротів. Та чи вірний курс увзяли реформатори йі коли слід очікувати на результати модернізації, «Юридичній газеті» розповів голова Вищого адміністративного суду України Олександр Нечитайло.