У цифрову епоху, коли інформацією можна легко ділитися й отримувати доступ до неї всього за декілька кліків, захист інтелектуальної власності став більш складним завданням, ніж будь-коли раніше. Стрімкий розвиток технологій та інтернету суттєво змінив ландшафт прав інтелектуальної власності.
3 вересня 2024 року відбулися довгоочікувані зміни у законодавстві, яке регулює питання державної реєстрації в Україні відокремлених підрозділів іноземних юридичних осіб (далі — ВПІЮО) у зв’язку із введенням у дію Закону України №3257-IX від 14 липня 2023 року.
Договір є універсальним регулятором приватних відносин, а категорія спорів, що виникають з договорів, є однією з найбільш поширених, які розглядаються судами.
Збільшення збройних конфліктів і геополітичної напруженості у світі безпосередньо впливає на корпоративне управління, змушуючи компанії адаптувати свої стратегії до нових ризиків. У таких умовах ради директорів зосереджуються на управлінні ризиками, диверсифікації постачання та посиленні відповідальності за рішення, пов'язані з такими ризиками.
Цифрова трансформація України є одним із ключових завдань, які були поставлені Президентом та Урядом України ще у 2020 році. Зазначене питання доволі гостро актуалізується в умовах війни, адже цифровізація суттєво полегшує реалізацію значної кількості прав громадян у різних галузях.
Традиційним способом вирішення корпоративних спорів є судове провадження. Деякою мірою судовий розгляд корпоративних спорів і особливо корпоративних спорів міжнародного характеру було замінено розглядом справи у міжнародному арбітражному суді.
Сучасна економіка України переживає бурхливий розвиток, і ключову роль у цьому процесі відіграє судова система, яка стає важливим чинником у формуванні бізнес-клімату країни. Судова практика, що стосується корпоративних спорів, корпоративних прав та цінних паперів, демонструє, як юридичні рішення впливають на розвиток компаній, фінансовий сектор і залучення іноземних інвестицій.
Початок повномасштабної війни та породжені нею безпекові ризики на певний час віддалили іноземних інвесторів від України. Вони нагадували полохливих птахів, що відлетіли на безпечну відстань. Проте зараз бізнес, як і вся незламна українська нація, працює та інвестує, навіть попри те, що бойові дії ще тривають.
Верховна Рада 6 червня 2024 року ухвалила в першому читанні проєкт Закону №10372 «Про самоврядування в сфері охорони здоров’я в Україні». У ньому запропоновано впровадити в нашій державі медичне професійне самоврядування, що дасть змогу суттєво покращити механізми надання медичної допомоги, підвищити її якість і доступність, а також захистити права пацієнтів і медиків.
Щоб створити репутацію, потрібні роки, а щоб її зруйнувати — лічені хвилини. Це висловлювання Воррена Баффета може бути застосоване не лише до окремої особистості, а й до бізнесу загалом, до його бренду.
З початком повномасштабного вторгнення рф у низки українських компаній постало гостре питання щодо доцільності продовження господарської діяльності та налагодження ефективного управління в нових реаліях.
Захист прав акціонерів є важливою гарантією у правовій демократичній державі.
Емблема Червоного Хреста (далі — Емблема), зображення червоного хреста на білому тлі, є однією з найбільш відомих у світі та має дві основні функції: захисну та розпізнавальну.
У зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України Указом Президента України №64/2022 від 24 лютого 2022 року було введено правовий режим воєнного стану на всій території України. Строк дії воєнного стану на всій території України було продовжено неодноразово, останнього разу — до 05:30 10 листопада 2024 року.
Світовий банк у своєму звіті «Можливості залучення приватного сектору до зеленої та стійкої відбудови України» 2023 року оцінював, що приватне фінансування зможе покрити більшу частину витрат на відбудову України. Отже, саме здатність нашої держави ефективно залучати приватні інвестиції буде вирішувати, чи зможемо ми відновити нашу економіку, інфраструктуру та соціальну сферу «краще, ніж було» («build back better»).
На десятий рік російсько-української війни та на третій рік повномасштабного вторгнення росії на територію України досі є низка проблем, пов’язаних із регулюванням правового статусу ветеранів.
З огляду на збільшення кількості юридичних осіб корпоративного типу дедалі частіше виникають питання, пов’язані з юридичним захистом корпоративних прав їхніх учасників. Крім загальних принципів захисту та наявних у законодавстві інструментів врегулювання корпоративних спорів, бізнес потребує превентивних і практичних рекомендацій. Ми поговорили зі старшим співкеруючим партнером SYNEGOR Максимом АРХАНГЕЛЬСЬКИМ про найцікавіші корпоративні спори з його практики.
Максим КУРОЧКО, керуючий партнер MK Legal Service, розповів про головні зміни на ІТ-ринку України за останній рік, кіберзагрози, політику захисту від кібератак і кібербезпеку загалом, про AI-технології, їхнє майбутнє та Білу книгу з регулювання ШІ в Україні, реалізацію онлайн-бронювання ІТ-працівників, юридичний супровід великих технологічних компаній і стартапів.
Поговорили з Михайлом КОЧЕРОВИМ, керуючим партнером IBC Legal Services, і Данілом СЕРБІНИМ, асоційованим партнером, юристом, про те, як війна переформатувала робочі процеси та потреби клієнтів у 2024 році. В інтерв’ю ми запитали, як ці процеси допомагають юристам не тільки підвищувати свою кваліфікацію, а й знайти своє місце в сучасному світі юридичних послуг.
У вересні 2024-го ЮК «Міллер» відсвяткувала день народження — 12 років. Ми зустрілися з Каріною ПАНЧЕНКО, партнеркою, керівницею практики вирішення спорів, та Артемом КРИКУН-ТРУШЕМ, партнером, керівником практики WCC, комплаєнсу та розслідувань, щоб поговорити про професію юриста, потенціал команди, юридичний ринок сьогодні, про те, як партнери оцінюють результати своєї роботи за цей час.