«Юридична Газета» №12 (742) від 22 червня 2021 р.

Коментарі

  • Допоможи собі сам. Перевірка інформації про квартиру перед купівлею

    Питання придбання квартири завжди було та залишається актуальним для кожного. Ринок житлової забудови постійно збільшується, однак зростає і кількість шахрайських ситуацій та схем, за яких людина, витративши немалі кошти для придбання житла, залишається без квартири і водночас отримує безліч проблем, які досить часто вимагають значних зусиль та часу для вирішення.

  • Апгрейд системи правосуддя: що каже Стратегія?

    Указом Президента України №231/2021 було затверджено «Стратегію розвитку системи правосуддя та конституційного судочинства на 2021–2023 роки» (далі — Стратегія). Цей документ визначає основні проблеми, що зумовлюють необхідність удосконалення судової влади, і пропонує заходи щодо їх усунення.

  • Що змінює закон «Про фінансовий лізинг»

    13 червня ц.р. набрав чинності Закон України «Про фінансовий лізинг» №1201-IX (далі — Закон), який був прийнятий Верховною Радою України 04.02.2021 р. Відповідно до преамбули та ст. 1 Закону, він визначає загальні правові та організаційні засади фінансового лізингу в Україні відповідно до міжнародно-правових стандартів у цій сфері, а також дає визначення поняттю «фінансовий лізинг».

  • Амністія капіталу: що не так з новим законом

    15 червня ц.р. Верховна Рада прийняла Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу та інших законів щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету» (далі — Закон).

  • Плюси і мінуси «Стратегії розвитку системи правосуддя»

    Ніщо в Україні не є таким же далеким від стабільності, як судова система. Реформа судочинства — обов’язковий пункт програми реформ будь-якого Президента, і хоча запропонована В. Зеленським програма називається «Стратегію розвитку системи правосуддя та конституційного судочинства на 2021–2023 роки» (далі — Стратегія), всі ми розуміємо, що йдеться не про розвиток діючої системи, а про чергову її реформу, адже про пріоритетність цього напряму Глава держави говорив не раз.

  • Хто буде платити податок на Google

    3 червня ц.р. Верховна Рада України ухвалила у другому читанні та в цілому законопроєкт № 4184 від 02.10.2020 р. «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо скасування оподаткування доходів, отриманих нерезидентами у вигляді виплати за виробництво та/або розповсюдження реклами, та удосконалення порядку оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання нерезидентами електронних послуг фізичним особам»

Публікації

  • Що має знати інвестор про свої партнерські проєкти

    Успішно інвестувати в готовий бізнес — мрія всіх власників вільного фінансового капіталу. Однак на практиці інвестиції не завжди закінчуються отриманням прибутку. Відтак, даємо базові поради на основі 10-річного досвіду комплексного юридичного супроводу інвестиційної діяльності від появи наміру до отримання прибутку. Ці рекомендації допоможуть інвесторам мінімізувати ризики інвестування та отримати очікувані результати

  • Як боротися з незаконним будівництвом у столиці

    У 2017 р. Київ визнали найзеленішою столицею Європи з населенням понад 2 млн осіб. Такі дані містилися в дослідженні урбаніста Філіпа Гартнера. А у рейтингу зелених міст планети за 2020 р. українська столиця посіла соте місце

  • Чи реально інвесторам в Україні захиститись від будівельних афер?

    Інвестування в нерухомість є одним з найпоширеніших видів розміщення накопиченого капіталу в Україні, що має свої переваги, недоліки, а головне — ризики його втрати. Спробуємо розібратись, як зберегти інвестиції та чи достатньо способів захисту прав у інвестора

  • Будівництво, реконструкція, перепланування: юридичні аспекти та судова практика

    Поняття «будівництво» є досить широким та виходить за межі загальноприйнятих уявлень про земельну ділянку та гору цегли поруч. Законодавчо закріплено, що будівництво включає, окрім нового будівництва як такого, ще й реконструкцію, реставрацію, капітальний ремонт. До того ж, ДБН містять згадку про «перепланування» та «переобладнання»

  • Правова природа сторінок у соціальних мережах

    Соціальні мережі вже давно стали невід’ємною частиною життя сучасної людини. Наприклад, в Україні понад 60% населення є їх користувачами. Для деяких людей сторінки в тій чи іншій соцмережі набули комерційного значення та стали інструментом отримання прибутку. Є й непоодинокі випадки купівлі-продажу акаунтів або порушення авторських прав за допомогою них

  • Проблеми довірчих послуг в Україні

    З підписанням 14 березня 2014 р. Угоди про асоціацію з ЄС Україна взяла на себе зобов’язання впровадити ряд європейських норм, зокрема регламент (ЄС) № 910/2014 від 23 липня 2014 р. про електронну ідентифікацію (electronic IDentification, Authentication and trust Services). В національне законодавство цей регламент було імплементовано шляхом прийняття 5 жовтня 2017 р. Закону України «Про електронні довірчі послуги»

  • Конституційне подання як засіб захисту прав людини і громадянина

    Загальновідомо, що ядро будь-якої демократичної конституції складають права людини, які держава має заохочувати, забезпечувати та охороняти. Конституція України (далі — КУ) наголошує на абсолютній цінності людини, її життя і здоров’я, гідності, свободи та безпеки

  • Сучасні виклики для конституційної юстиції та їх вирішення

    Коли говорять про недоліки конституції, завжди мають на увазі інституційні вади функціонування державності. Але це неправильна постановка питання. Вона пов’язана з легістським прочитанням права, яке зводиться до закріплення певних правил у правових актах. Конституція ж є не лише формально визначеним правовим актом. Насправді це наслідок певного консенсусу щодо чинності певних принципів та їх втілення через акти законодавства, публічної адміністрації та правосуддя

Інтерв'ю

  • Правова система України провокує появу надцікавих кейсів

    Керуючий партнер JN Legal Ян ЛЕВІТАС вважає, що високий емоційний інтелект, лідерські та управлінські навички надважливі для сучасного юриста. Про конкурентні преваги компанії, стратегію побудови відносин з клієнтами та плани на майбутнє він розповів у інтерв’ю «Юридичній Газеті».

  • Система господарських судів свою ефективність підтвердила

    Про роль судді у суспільстві, взаємну відповідальність, господарську юстицію сьогодні говоримо в інтерв’ю із заступником голови Верховного Суду, головою Касаційного господарського суду Богданом ЛЬВОВИМ.

  • Конституційне право в Україні перетворилось на розмови про політику

    Голова КСУ (2018–2019) Станіслав ШЕВЧУК вважає, що День Конституції, який ми відзначаємо 28 червня, став лише черговим державним святом, підставою виступити з офіційними промовами, когось нагородити. А для простих українців це просто додаткова можливість відпочити від роботи. Чому так сталося і що з цим робити, в інтерв’ю Станіслава Шевчука «Юридичній Газеті».

  • Референдум — це скоріше консультація влади з народом

    Значну частину роботи заступника міністра юстиції України Олександра БАНЧУКА складає правова експертиза проєктів нормативних актів, які подаються на розгляд уряду. Ми поговорили з Олександром про механізм їх антикорупційної перевірки, гендерно-правову експертизу, а також про можливість залучення засуджених у рамках пробації до українського «Великого будівництва». А почали з одного з нещодавніх тригерних законів…

  • Чому не їде український конституційний «Запорожець»

    Українська Конституція, яку в 1996 р. вважали однією з найкращих у світі, згодом стала «розмінною монетою» в іграх політиків. Як це трапилось, з чим ми підходимо до її 25-ої річниці і що робити? Про це та багато іншого говоримо з керівником Центру конституційного моделювання Геннадієм ДРУЗЕНКО