З 1.09.2015 р. питання судового збору почали регулюватися «по-новому», адже з цього часу набрав чинності Закон України від 22.09.2015 р. №484-VIII, яким законодавець збільшив розмір ставок судового збору, уніфікував їх за видами судочинства, встановив обов’язок суду перевіряти зарахування коштів збору до спеціального фонду державного бюджету тощо.
Починаючи з 1.01.2016 р. набрав чинності новий порядок реєстрації нерухомого майна.
У минулому році ринок юридичних послуг був уже не в кризовому, а якщо можна так сказати, у своєму звичайному стані. Іншими словами, не відбувалося якихось глобальних речей, а тренди, які виникли раніше, наздоганяли компанії, юристів, організації.
Після прийняття змін до Закону України «Про судовий збір», що набули чинності 01.09.2015 р., не всі звернули увагу на зміну порядку обчислення суми судового збору за подання апеляційної та касаційної скарги, зокрема на рішення господарських судів.
Товариство з обмеженою відповідальністю є однією з найпоширеніших організаційно-правових форм юридичної особи.
Як водиться, під Новий рік були прийняті нові значні зміни до податкового законодавства, з їх застосуванням вже з 1 січня.
Вже традиційно перед Новим роком законотворці підносять платникам податків «подарунки» у формі зміни до податкового законодавства.
Президія Суду з інтелектуальних прав залишила без змін рішення Суду з інтелектуальних прав від 21.03.2014, який підтримав позицію Федеральної антимонопольної служби Росії та визнав законним й обґрунтованим рішення відомства від 17.07.2013 про порушення антимонопольного законодавства ТОВ «Торговий альянс «Вашерон».
Маркетологи фармацевтичних компаній продовжують винаходити все нові й нові шляхи, щоб привернути увагу споживачів до власної продукції.
Продовжуючи попередню статтю про історію утворення цього суду, слід додати наступне.
09.04.2015 р. Верховна Рада України прийняла Закон №317-VIII «Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» (далі – ЗУ №317-VIII).
Здійснення державних закупівель в Україні викликає високий інтерес громадськості, оскільки на закупівлю товарів, робіт та послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади витрачаються великі кошти.
У дитинстві в казках, що ми читали, в наших мріях усе неймовірне могло статися дуже легко, варто лише було промовити магічне слово або фразу.
У зв’язку зі змінами, прийнятими Постановою КМУ №869 від 21.10.2015, ТОВ «ТЕРРА» як виробник продуктів харчування, яке 18 років здійснює свою господарську діяльність та за час свого існування здобула визнання як на території України, так і за її межами (є експортером продукції власного виробництва у 35 країн світу), не може залишатися осторонь цілеспрямованого руйнування економіки держави, оскільки «менеджмент» з боку державних органів призведе до впевненого занедбання економіки країни.
Останній рік випробував на міць українське суспільство, не оминувши представників юридичної галузі.
1.01.2016 р. традиційно вступає у силу низка нормативно-правових актів, котрі стосуються усіх сфер життя.
Прийдешній рік обіцяє бути насиченим різноманітними заходами, які торкнуться усіх без виключення сфер життєдіяльності української спільноти.
Можна сказати, що в минулому році вже визначилось те дно, на яке впав український бізнес. Не радісна ситуація на всіх ринках вплинула на сприйняття клієнтами цін на юридичні послуги.
12.01.2014 р. Конституційний Суд України розпочав розгляд справи за зверненням Верховної Ради України про надання висновку щодо відповідності законопроекту «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)» вимогам ст. 157 і 158 Основного Закону.
З 11.01.2016 р. Державна міграційна служба України розпочала запровадження паспорта громадянина України у вигляді пластикової ID-картки.
14.01.2016 р. у будівлі Мистецького арсеналу в м. Києві відбулася прес-конференція Президента України Петра Порошенка.
Незважаючи на те, що поява у суді оператора з камерою чи журналістів – це реальне впровадження такої конституційної норми як гласність, такі дії досі неоднозначно сприймаються суддівською спільнотою.
Про якість надання вищої юридичної освіти в Україні, ротарійський рух, а також – про життя та розвиток юридичного факультету одного з найкращих ВНЗ України – Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана – «Юридичній газеті» розповіла його декан, д.ю.н., проф. Оксана Солдатенко
Як сьогодні фіктивними рішеннями судів рейдери відбирають підприємства та що необхідно зробити на законодавчому рівні для запобігання цьому «Юридичній газеті» розповів заступник генерального директора з правових питань ТОВ «Побужський феронікелевий комбінат» Рустам Джамгуров.
Про 20 років роботи на ринку юридичних послуг України, специфіку сьогоднішнього стану справ у цій сфері та тенденції розвитку юридичного бізнесу в Україні «Юридичній газеті» розповів старший партнер юридичної фірми «Астерс» Армен Хачатурян.