Скасування довідок-рахунків для оформлення придбання транспортних засобів, передбачене постановою КМУ №941 від 18.11.2015 р., стало черговим кроком (після ліквідації МРЕВ)у сфері реформування галузі реєстрації транспортних засобів.
У нашій країні відбувається багато подій, на які не завжди звертаєш увагу. Однак реформування системи оподаткування вже настільки увійшло в наш побут, що пропустити цю «знаменну» подію неможливо.
Майже рік тема електронного адміністрування податку на додану вартість не втрачає актуальності та викликає безліч питань здійснення його на практиці.
Нещодавно Рада з питань судової реформи при Президентові України остаточно затвердила концепцію реформування системи виконання судових рішень. Два відповідних законопроекти – «Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів» та «Про виконавче провадження» – вже подані до Верховної Ради України та підтримані у першому читанні. Інститут приватних виконавців, запровадження якого і є змістом цієї реформи, може докорінно змінити модель виконання судових рішень, що існує у нашій країні.
Гл. 35 Кримінального процесуального кодексу України передбачено особливості здійснення провадження на підставі угод, у тому числі угоди між прокурором і підозрюваним чи обвинувачуваним про визнання винуватості останніх.
У наш час, коли інформаційні технології розвиваються шаленими темпами, державним установам вкрай необхідно налагоджувати зв’язок з громадськістю шляхом запровадження сучасної інформаційної політики.
Наша держава у сьогоденні потребує модернізації економіки, ефективної і довгострокової стратегії для підвищення якості державних послуг з метою забезпечення якнайкращого рівня життя для своїх громадян, адже якість державних послуг має важливе значення для загальної якість життя населення всієї країни
Як відомо, інвестиційний клімат в Україні, через складну політико-економічну ситуацію, знаходиться у глибокій кризі.
Нове тисячоліття ознаменувалося активізацією процесів у різних сферах. Винятком не стало міжнародне та внутрішньодержавне співробітництво. Серед інших нових схем та механізмів почало отримувати свої обриси державно-приватне партнерство (далі – ДПП).
Запровадження поняття державного-приватного партнерства у 2010 р. стало одним з важливих кроків на шляху до розвитку галузей, що належать до державного або комунального управління та фінансуються з державного бюджету.
Закон України «Про концесії» був прийнятий в 1999 р. З того часу до закону було внесено майже два десятки змін та доповнень і не було укладено майже жодного договору концесії за передбаченою ним процедурою (укладення договорів концесії на підставі законів, що визначають особливості передачі в концесію окремих об’єктів у певних галузях, наприклад, автомобільних доріг, комунальних послуг не враховується). Здається, скільки не змінюй закон про концесії, він все одно не працює.
У нескінченному процесі свого розвитку людство досягло багатьох важливих речей. Хоча б узяти для прикладу соціальну структурованість та самоорганізацію нас із вами у суспільство та розмаїття його інститутів, включаючи державу як один з найважливіших.
Довгоочікуваний законопроект №3524 «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)» минулого тижня нарешті був поданий Президентом до парламенту.
«Юридична газета» і Центр «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності» запровадили в 2015 р. юридичні компанії взяти участь у премії Pro Bono Awards 2015 – премії сталих юридичних компаній, яка проходила в рамках 6-го Національного конкурсу кейсів з корпоративної соціальної відповідальності.
Незалежність суддів у Німеччині – предмет їх особливої гордості, він забезпечується через дотримання принципу розподілу влади, високою правовою культурою органів державної влади та суспільства в цілому.
Сьогодні одним з основних елементів успішної діяльності державних органів, політичних партій, підприємницьких та інших організацій виступає розробка розгорнутої програми зв'язків з засобами інформації.
Загальна чисельність прокурорів в Україні до 2017 р. не перевищуватиме 10 тис. працівників. Про це заявив заступник Генерального прокурора України Давід Сакварелідзе під час офіційного відкриття проекту «Подальша підтримка реформи кримінальної юстиції в Україні», що впроваджує Рада Європи завдяки фінансуванню уряду Данії.
Для успішного процвітання будь-який бізнес потребує реклами відповідних послуг чи товарів. Юридичний бізнес не є виключенням. І хоча без реклами важко знайти нових клієнтів, існує низка суттєвих обмежень для просування адвокатських послуг.
Представники проекту Ради Європи «Підтримка реформ системи суддівської відповідальності в Україні» 24.11.2015 провели заключну проектну конференцію, в рамках якої обговорили досягнуті результати діяльності проекту, поради на майбутнє та наступні кроки.
Про побудову юридичної кар’єри в компанії КПМГ в Україні та її юридичну практику «Юридичній газеті» розповів керівник групи юридичних послуг КПМГ в Україні Юрій Кацер.