01 грудня 2015, 17:55

«У ФРН суддя – почесна посада, авторитет якої беззастережний», – Йорг Пуделька

Опубліковано в №48(494)

IMG_7957


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Незалежність суддів у Німеччині – предмет їх особливої гордості, він забезпечується через дотримання принципу розподілу влади, високою правовою культурою органів державної влади та суспільства в цілому. Про це розповів суддя адміністративного суду міста Берлін пан Йорг Пуделька під час неформальної зустрічі, організованої спільно Асоціацією Правників України та Асоціацією Адвокатів України.

Так, відповідаючи на запитання учасників зустрічі, що відбувалася за філіжанкою запашної кави, Йорг Пуделька розповів про особливості здобуття юридичної спеціалізації та доступу до юридичної професії у Німеччині, порядок набуття статусу судді, його особливості. За словами пана Пуделька,у ФРН суддя – почесна в суспільстві посада, авторитет якої беззастережний. Незалежність суддів у Німеччині – предмет їх особливої гордості, він забезпечується через дотримання принципу розподілу влади, високою правовою культурою органів державної влади та суспільства в цілому. Рішення судів виконуються державними органами ФРН без застосування заходів процесуального примусу.

Також суддя розповів про процесуальні строки розгляду справ в адміністративних судах, порядок розподілу тягаря доказування в адміністративному процесі, судові витрати та відносини Німецької системи правосуддя з Європейським Судом Прав Людини. Йорг Пуделька зазначив, що на його думку, якість судових рішень, не в останню чергу, залежить від навантаження на суддів, а також радив жодним чином не обмежувати строки розгляду справ у суді, адже це не сприяє якості вирішення спорів, обґрунтованості рішень, відсутності помилок.

«Перш ніж зважитися на інвестиції, інвестори (особливо іноземні) дивляться, чи зможуть вони у суперечливій ситуації відстояти свої права. Це стосується не лише судової стадії, але й адміністративного досудового провадження. При чіткому врегулюванні адміністративних процедур досудових суперечок не виникне. Чітке регулювання адміністративних процедур є хорошим способом у боротьбі з корупцією. Як відомо, вона виникає там, де регулювання не є відкритим, прозорим і зрозумілим», – каже суддя.

За словами експерта, Німеччина – одна з перших країн, де почала розвиватися адміністративна юстиція: вже уXIX столітті тут існували суди, які займалися адміністративними справами. Німецький закон про адміністративні процедури виданий ще в 1976 р. і об'єднує ті основні положення, які до того часу діяли як загальні правові принципи. З часом він був вдосконалений та пристосований до актуальних потреб.

Розповідаючи про свою трудову діяльність, експерт зазначив: «З 2002 р. я працюю суддею умісті Берліні. Спочатку працював в адміністративному суді, який займається не адміністративними правопорушеннями, а виключно публічно-правовими спорами. Там я займався міграційним правом і правом соціальної допомоги. Пізніше перевівся на 3роки до соціального суду. Це такий суд, в компетенцію якого входять особливі публічно-правові спори, пов'язані з державними послугами з соціального забезпечення.У2009 р. я був тимчасово звільнений від судової діяльності для співпраці у проекті GIZ «Підтримка правових і судових реформ у країнах Центральної Азії». Оскільки цей проект проводиться Федеральним урядом Німеччини й відповідає державним інтересам, згідно з німецьким правом,судді можуть отримати звільнення від безпосередньої судової діяльності на певний термін. Службовий стаж при цьому не уривається. Коли термін звільнення з посади закінчується і не подовжується далі, суддя автоматично повертається на своє робоче місце до колишнього суду».

Після зустрічі пан Пуделька висловив задоволення стосовно фахового рівня дискусії, що відбулася, та зазначив, що приємно вражений зацікавленістю української юридичної спільноти у розбудові системи адміністративного правосуддя та визнанні її надважливої ролі у побудові й затвердженні принципів правової держави, заснованої на верховенстві права.

Йорг Пуделька закінчив юридичний факультет університету ім. Ф.Шиллера і склав 2 державні іспити Німеччини у Йеніта Франкфурт-на-Одері. Також займався російськими й слов'янськими правовими дослідженнями у Білорусії. Потім пройшов навчання у Берлінському університеті ім. Гумбольдта. Свою трудову кар'єру Йорг Пуделька розпочав з посади лектора в університеті ім. Ф.Шиллера. Згодом читав лекції у Московському державному університеті з питань Європейського права. У якості експерта проекту ЄС з питань конституційного права він працював у Російській Федерації, після чого обіймав посаду менеджера програми Германського суспільства щодо міжнародної співпраці (GTZ) «Підтримка правових і судових реформ у країнах Центральної Азії» в Казахстані та Туркменістані. Керував регіональною програмою GIZ «Сприяння правової державності у країнах Центральної Азії», яка охоплює Казахстан, Киргизьку Республіку, Таджикистан, Туркменістан і Узбекистан. Є членом Асоціації суддів адміністративних судів Німеччини.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати