АМКУ розслідує картельні змови досить давно, підтвердженням чому є той факт, що минулого року з усіх антиконкурентних узгоджених дій, припинених АМКУ, 91% становило спотворення результатів торгів.
На сьогодні існують питання місця виконавчої служби у системі органів державної влади.
Проведення такого заходу, на мою думку, дуже важливе, адже ми зібрали не лише експертів, представників влади і бізнесу, але й провідні компанії.
На сьогодні досить важливим постає питання щодо дотримання правил професійної етики нотаріусів, оскільки у зв’язку зі збільшенням кількості осіб, які здійснюють нотаріальну діяльність, зростає конкуренція, і це, на жаль, негативно впливає на внутрішній клімат у нотаріальній спільноті.
Напевно, найпоширенішою процесуальною дією, до якої вдається кожен юрист, а особливо який розпочинає свою професійну діяльність, є ознайомлення з матеріалами судової справи.
Юриспруденція здебільшого вважається чоловічою сферою діяльності і має свої міфи. Так, є загальне переконання, що чоловікуюристу простіше та легше, ніж жінці, і що в будьяких переговорах він виграє в жінки, перебуваючи з нею на рівних умовах, а іноді й поступаючись їй у професійній підготовці.
Сьогодні майже ні в кого не викликає здивування жінкаюрист. Навпаки, більшість клієнтів та партнерів у захваті, коли їхні інтереси представляє саме прекрасна половина людства.
Вислів «Юридична професія – чоловіча професія» у професійному житті доводилося чути неодноразово. Раніше частіше, наразі – рідше.
Справді, в останні роки професія юриста зазнала значних змін, що зокрема пов’язано й зі збільшенням числа жінок серед представників професії у світі в цілому.
Наразі вислів «юридична професія – чоловіча професія» втрачає свою актуальність. Принаймні на свою адресу я таких нарікань не чула. Роботодавці, партнери та клієнти обирають юриста чи адвоката уже не за статевою ознакою, а виходячи з професійних умінь, навичок і попередніх досягнень.
Відповідно до Закону України «Про рекламу» недобросовісна реклама вводить або може ввести в оману споживачів реклами, завдати шкоди особам, державі чи суспільству.
На сьогодні в чинному вітчизняному конкурентному законодавстві є досить багато прогалин та невизначеностей, через які в бізнесу виникають конфліктні ситуації з державними органами та проблеми в розв’язанні тих питань, що в цивілізованих країнах навіть не постають.
Станом на сьогодні в Україні доволі актуальними залишаються багато питань у сфері антимонопольного законодавства або законодавства про захист економічної конкуренції. Деякі з них, звичайно, надзвичайно гостро постають на шляху розвитку українського підприємництва, особливо великого та середнього його сегментів.
Протягом 2007–2012 років Україна провела 21 раунд переговорів щодо підготовки Угоди про асоціацію з ЄС. Важливою складовою нової Угоди є створення всебічної та поглибленої зони вільної торгівлі.
Частиною 3 статті 8 Закону України «Про здійснення державних закупівель» № 2289VI від 1 червня 2010 року передбачено, що Антимонопольний комітет України як орган оскарження з метою неупередженого та ефективного захисту прав і законних інтересів осіб, пов’язаних із участю у процедурах державної закупівлі, створює постійно діючу адміністративну колегію з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері державних закупівель.
Відповідно до звіту Антимонопольного комітету України за 2012 рік, затвердженого розпорядженням Антимонопольного комітету України від 12.03.2013 № 175р, протягом минулого року на порушників законодавства про захист економічної конкуренції було накладено штрафи в загальному розмірі понад 814,7 млн грн, що більше ніж у вісімнадцять разів перевищує показник 2011 року.
Сьогодні недобросовісна конкуренція є одним з найпоширеніших порушень законодавства про захист економічної конкуренції.
На сьогодні питання отримання дозволу Антимонопольного комітету України на концентрацію є важливим елементом будьякої угоди зі злиття та поглинання. Учасники угоди в цілому обізнані із необхідністю отримання дозволу та враховують це під час структурування і планування угоди в цілому.
Завдяки активній діяльності Антимонопольного комітету України за останні декілька років маркетингові відділи всіх більшменш великих компаній перед запуском будьякої реклами стали перевіряти її не лише на відповідність законодавству про рекламу, а й на наявність інформації, що може ввести в оману споживачів.
Під час здійснення транзакцій з придбанняпродажу бізнесу в Україні завжди постає питання щодо отримання попереднього дозволу на концентрацію Антимонопольного комітету України.
Не секрет, що прийняття Податкового кодексу України спричинило появу великої кількості колізій, невизначеності та суперечок між платниками податків та податковими органами в різних сферах господарської діяльності.
Закон України «Про житловокомунальні послуги» визначає основні засади організаційних, господарських відносин, що виникають у сфері надання та споживання житловокомунальних послуг між їхніми виробниками, виконавцями і споживачами, а також їхні права та обов’язки.
Приводом для написання цього матеріалу стала стаття Члена громадських рад при Міністерстві доходів і зборів України та Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку О. Гарагонича «Фіктивні емітенти цінних паперів на фондовому ринку» («Юридична газета», 24.09.2013 р., № 39, с. 44–45).
CAS – спортивный арбитражный суд Лозанны «окончательно» отказал футбольному клубу «Металлист» (Харьков), в праве на участие в турнире Лиги чемпионов УЕФА в сезоне 2013/2014. При этом харьковчане в данной ситуации оказались не только в европейском футбольном, но и в правовом вакууме.
Асоціація протидії недобросовісній конкуренції спільно з адвокатським об’єднанням Arzinger і Американськоукраїнською діловою радою (USUBC) провели круглий стіл «Державні закупівлі: останні тенденції і способи оскарження».
У минулому номері «Юридичної газети» ми навели результати опитування, проведеного британським фахівцем з добору персоналу Лоуренсом Сімонсом, згідно з яким жінкиюристи заробляють лише 68% від загальної винагороди чоловіківюристів, а премії в жінокюристів удвічі менші.
Питання перевірок постає рано чи пізно перед кожним підприємцем. Справа це не вельми приємна, але іноді потрібна.
Запросивши детектива, поліграфолога Сергія Казмірука на інтерв’ю до офісу «Юридичної газети», наш колектив навіть не здогадувався, що він прихопить із собою поліграф (так званий детектор брехні).
21 жовтня 2013 року в Києві відбувся семінар, присвячений темі «Клінічні випробування в Україні: оформлення договорів і формування бюджету», організований Адвокатським об’єднанням Arzinger і Європейською Бізнес Асоціацією.
Юридическая и не очень пресса, Интернет, соцсети, да и просто кухонные разговоры юристов сегодня то и дело крутятся вокруг обсуждения юридического маркетинга. Я неоднократно участвовал в дискуссиях на самых разных площадках и каждый раз удивлялся тому, сколь разные вещи понимают под термином «юридический маркетинг» реальные или виртуальные собеседники.
Податкова політика – чи не основний показник діяльності бізнесу в тій чи іншій країні. Орієнтуючись на цей показник, багато компаній обирали свою сферу поширення, юрисдикції для ведення бізнесу чи його структурування, – усе це впливає на загальний показник ефективності та доцільності роботи тієї чи іншої діяльності.