Наразі вислів «юридична професія – чоловіча професія» втрачає свою актуальність. Принаймні на свою адресу я таких нарікань не чула. Роботодавці, партнери та клієнти обирають юриста чи адвоката уже не за статевою ознакою, а виходячи з професійних умінь, навичок і попередніх досягнень. Юридична професія – це досить широке поняття. Це і юрисконсульти, нотаріуси, адвокати, судді, слідчі та прокурори, державні службовці. Тому й кількість жінок у конкретній галузі варіюється залежно від умов конкуренції та психологічного тиску. Наприклад нотаріат – це, мабуть, єдина юрпрофесія, в якій домінують жінки. В адвокатурі їх менше, а в судочинстві ще менше.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Психологи стверджують, що для здорового психологічного клімату в колективі ідеальним було б співвідношення жінок і чоловіків 50/50. І я з упевненістю підтверджу ці слова, адже сама працюю в такому колективі – чоловіків на одного більше, аніж жінок.