Запросивши детектива, поліграфолога Сергія Казмірука на інтерв’ю до офісу «Юридичної газети», наш колектив навіть не здогадувався, що він прихопить із собою поліграф (так званий детектор брехні) – різновид психофізіологічної апаратури, що представляє собою комплексну багатоканальну апаратну методику реєстрації змін психофізіологічних реакцій людини у відповідь на пред’явлення за спеціальною схемою певних психологічних стимулів. Аналіз інформації, отриманої від людини в процесі опитування за допомогою поліграфа, як стверджується, дає змогу одержувати необхідну орієнтувальну інформацію та виявляти ту, яку опитувана людина приховує.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Що ж нам відомо на сьогодні про поліграф? Узагаліто, інформації не так багато. Усі знають, що до відповідних частин тіла опитуваної особи кріпляться спеціальні датчики, які власне й будуть знімати психофізіологічні відомості. За результатами цих даних спеціальний пристрій креслить криву, чимось подібну до кардіограми. Після вивчення цієї «кардіограми» спеціалістполіграфолог озвучує, на які питання опитуваний надав неправдиві відповіді.
Варто відзначити і той момент, що в Україні відсутнє нормативне врегулювання використання поліграфів, проте відсутня й заборона на їх використання.
Послуги поліграфологів на сьогодні поширені у великих компаніях, які бажають перевіряти кандидатів на високі посади, у компаніях, що зазнали збитків через дії своїх працівників, іноді в заможних сім’ях, але не в роботі правоохоронних органів і судів.