29 жовтня 2013, 10:33

Стягнення заборгованості за житлово­комунальні послуги

Окремі питання судової практики

Опубліковано в №44 (386)

Ігор Збіглей Адвокат, приватна практика

Закон України «Про житлово­комунальні послуги» (далі – Закон про ЖКП) визначає основні засади організаційних, господарських відносин, що виникають у сфері надання та споживання житлово­комунальних послуг між їхніми виробниками, виконавцями і споживачами, а також їхні права та обов’язки.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Аналіз Закону про ЖКП дає підстави для висновку, що він належить до нормативного акта спеціальної дії, який регулює відносини, що виникають між виробниками, виконавцями та споживачами у процесі створення, надання та споживання житлово­комунальних послуг.

Отже, спеціальним законом, а саме ч. 1 ст. 19 Закону про ЖКП передбачено, що відносини між учасниками договірних відносин у сфері житлово­комунальних послуг здійснюються виключно на договірних засадах, а ст. ст. 20, 21 цього ж Закону визначають обов’язки споживача та виконавця житлово­комунальних послуг.

П. 1 ч. 3 ст. 20 Закону про ЖКП передбачений обов’язок споживача укласти договір на надання житлово­комунальних послуг, підготовлений виконавцем на основі типового договору. Цей обов’язок відповідає зустрічному обов’язку виконавця, визначеному п. 3 ч. 2 ст. 21 цього Закону, підготувати та укласти зі споживачем договір на надання житлово­комунальних послуг з визначенням відповідальності за дотримання умов його виконання згідно з типовим договором.

Форми та зміст (умови) відповідних типових договорів затверджені нормативно постановами Кабінету Міністрів України від 20.05.2009 року № 529 «Про затвердження типового договору про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій» (далі – постанова № 529), та від 21.07.2005 року № 630 «Про затвердження Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення» (далі – постанова № 630) та наказом Державного комітету України з питань житлово­комунального господарства № 141 від 27.08.2003 року «Про затвердження Типового статуту об’єднання співвласників багатоквартирного будинку та Типового договору відносин власників житлових і нежитлових приміщень та управителя» (далі – наказ № 141).

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати