29 жовтня 2013, 10:19

Регулювання концентрацій в Україні

Практичні аспекти

Опубліковано в №44 (386)

Олександр Третьяков
Олександр Третьяков «Антіка, ЮФ» Старший юрист

На сьогодні питання отримання дозволу Антимонопольного комітету України на концентрацію є важливим елементом будь­якої угоди зі злиття та поглинання. Учасники угоди в цілому обізнані із необхідністю отримання дозволу та враховують це під час структурування і планування угоди в цілому. Водночас на практиці виникає ціла низка проблемних питань, пов’язаних із окремими особливостями підходів Комітету до тлумачення норм законодавства України про захист економічної конкуренції.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Одним із найважливіших є питання визначення структури групи компаній, які беруть участь в угоді – «відносин контролю господарської діяльності учасників концентрації». Від правильності встановлення структури корпоративної групи залежить не тільки обсяг документів та інформації, які необхідно надавати до Антимонопольного комітету, а й сам факт необхідності звертатися до АМКУ.

Так, відповідно до ст. 24 Закону України «Про захист економічної конкуренції» учасникам угоди необхідно отримувати дозвіл АМКУ на концентрацію у випадку:

1) коли сукупна вартість активів або сукупний обсяг реалізації товарів учасників концентрації, з урахуванням відносин контролю, за останній фінансовий рік, у тому числі за кордоном, перевищує суму, еквівалентну 12 млн євро, визначену за курсом Національного банку України, і при цьому вартість (сукупна вартість) активів або обсяг (сукупний обсяг) реалізації товарів, у тому числі за кордоном, не менш як у двох учасників концентрації, з урахуванням відносин контролю, перевищує суму, еквівалентну 1 млн євро, та вартість (сукупна вартість) активів або обсяг (сукупний обсяг) реалізації товарів в Україні хоча б одного учасника концентрації, з урахуванням відносин контролю, перевищує суму, еквівалентну 1 млн євро;

2) коли частка на певному ринку товару будь­якого учасника концентрації або сукупна частка учасників концентрації, з урахуванням відносин контролю, перевищує 35 відсотків, та концентрація відбувається на цьому чи суміжному з ним ринку товару.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати