Питання перевірок постає рано чи пізно перед кожним підприємцем. Справа це не вельми приємна, але іноді потрібна.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Здавалося б, усе елементарно: прийшли представники відповідного державного органу, перевірили діяльність підприємства і виставили рахунок до оплати. Така думка є поширеною, але чомусь бізнесмени не завжди готові відстоювати свої права, адже статистика свідчить, що більша частина перевірок проводиться з порушеннями прав підприємців.
Особливу увагу слід приділити діяльності Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України (далі – Держгірпромнагляд), яка має повноваження здійснювати перевірки на підприємствах, що мають високі ступені ризику відповідно до законодавства.
Варто відзначити, що в Держгірпромнагляді, як і в інших перевіряючих органах, застосовуються загальні правила перевірок, а тому ця структура здійснює два види перевірок: планова (перед перевіркою підприємство або підприємець повідомляється) і позапланова (проводиться в рамках питань, які стали підставою для проведення перевірки).