Не секрет, що прийняття Податкового кодексу України спричинило появу великої кількості колізій, невизначеності та суперечок між платниками податків та податковими органами в різних сферах господарської діяльності. У більшості випадків платникам податків нічого не залишається, як захищати свої права та інтереси в судах.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Не стала винятком із такої ситуації історія із застосуванням суб’єктами видавничої справи податкової пільги, передбаченої п. п. 197.1.25 п. 197.1 ст. 197 Податкового кодексу України.
Відповідно до п. п. 197.1.25 п. 197.1 ст. 197 Податкового кодексу України звільняються від оподаткування податком на додану вартість операції з: постачання (передплати) періодичних видань друкованих засобів масової інформації та книжок (крім видань еротичного характеру), учнівських зошитів, підручників та навчальних посібників вітчизняного виробництва, словників українськоіноземної або іноземноукраїнської мови, доставки таких періодичних видань друкованих засобів масової інформації на митній території України.
Прочитавши цей пункт, постають питання: що вважається «продукцією вітчизняного виробництва» та чи стосується податкова пільга всіх категорій товарів, що зазначені в цьому пункті?
Позиція податкових органів відносно того, хто має право на звільнення від оподаткування, неодноразово зазначалась у відповідних листах та консультаціях.