На сьогодні в чинному вітчизняному конкурентному законодавстві є досить багато прогалин та невизначеностей, через які в бізнесу виникають конфліктні ситуації з державними органами та проблеми в розв’язанні тих питань, що в цивілізованих країнах навіть не постають.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Зокрема, в Україні встановлені досить низькі порогові показники для концентрації суб’єктів господарювання, а саме дозвіл на концентрацію потрібно отримувати у разі коли сукупна вартість активів або сукупний обсяг реалізації товарів учасників концентрації, з урахування відносин контролю за останній фінансовий рік, у тому числі за кордоном, перевищує суму, еквівалентну 12 млн євро, визначену за курсом Національного банку України, що діяв в останній день фінансового року та при цьому вартість (сукупна вартість) активів або обсяг (сукупний обсяг) реалізації товарів, у тому числі за кордоном, не менш як у двох учасників концентрації, з урахуванням відносин контролю, перевищує суму, еквівалентну 1 мільйону євро, визначену за курсом НБУ, що діяв в останній день фінансового року, у кожного, та вартість (сукупна вартість) активів або обсяг (сукупний обсяг) реалізації товарів, у тому числі за кордоном, хоча б одного учасника концентрації, з урахуванням відносин контролю, перевищує суму, еквівалентну 1 млн євро, визначену за курсом НБУ, що діяв в останній день фінансового року. На сьогодні значна кількість успішних підприємств підпадає під такі показники, тому видається цілком справедливим бажання Антимонопольного комітету України підвищити порогові показники для концентрації, розвантаживши тим самим бюрократичний апарат та полегшивши умови роботи для бізнесу.