«Юридична Газета» №2 (732) від 26 січня 2021 р.

Коментарі

Публікації

 • Дистрибуція та e-commerce: практика АМКУ

  Практика Антимонопольного комітету України (АМКУ) у сфері дистрибуції та e-commerce досить обмежена.

 • Ковідна конкуренція: тренди АМКУ в 2020 році

  Турбулентний 2020 р. спричинив безліч змін у житті кожного з нас і змусив адаптуватися до нових реалій. Безсумнівно, в умовах пандемії головний тягар забезпечення звичних умов життя в поєднанні з боротьбою з наслідками поширення коронавірусу ліг на плечі держави в особі органів державної влади.

 • Гра в маркетинг. Як Антимонопольний комітет відслідковував прояви недобросовісної конкуренції у 2020 р.

  Останній рік був напруженим як для представників бізнесу, які у будь який спосіб намагалися втриматися на плаву під час дії жорстких карантинних обмежень, так і для контролюючих органів, які мали слідкувати за тим, щоб бізнес продовжував діяти в межах закону та чесних торговельних практик.

 • Зловживання та змови: що приніс 2020 рік?

  Практика органів Антимонопольного комітету України (далі — АМКУ) у 2020 р. продовжила демонструвати послідовний тренд: справи стають все складнішими та масштабнішими, штрафи — вищими, правовий інструментарій відомства — ширшим

 • Контроль за концентраціями в Україні: як це відбувається

  Розвиток економіки досить складно уявити без існування конкуренції, що забезпечує формування здорового ринкового середовища. Запровадження і захист конкурентних відносин є одним з важливих завдань держави.

 • Три роки державній допомозі в Україні. АМКУ vs State Aid

  Інститут державної допомоги суб'єктам господарювання існує в Україні вже 3 роки, але для більшості юристів вона й досі залишається «скринькою Пандори». У цій статті буде розкрито поняття та основні правила її надання, а також законодавчі ініціативи у цьому напрямі 2020 р

 • На варті конкуренції: топ-справи АМКУ-2020

  Основою успішного економічного розвитку країни є вільна конкуренція незалежних виробників товарів та надавачів послуг. В умовах світової пандемії, яка негативно вплинула на економіку країни у 2020 р., Антимонопольний комітет України (далі — АМКУ, Комітет) відстоював принципи добросовісної конкуренції та розвиток конкурентного середовища на різних ринках.

 • Чи варто очікувати позитивних змін у розслідуваннях АМКУ конкуренційних порушень?

  Законодавчо передбачена процедура розслідування справ щодо порушення законодавства про захист економічної конкуренції суттєво застаріла.

 • Публічні закупівлі по-новому. Перемоги й поразки перших 9 місяців дії Закону

  Не лише штрафами за порушення карантинних норм запам'ятався правникам 2020 р. Для сфери публічних закупівель він мав стати проривним, адже набула чинності нова, анонсована ще у 2019 р. редакція Закону України «Про публічні закупівлі», що виводила цей процес на новий виток розвитку і мала, нарешті, усунути «дитячі хвороби» системи

 • Про доведення АМКУ окремих антиконкурентних узгоджених дій

  Судова практика з оскарження рішень Антимонопольного комітету Украйни (далі — АМКУ, Комітет), згідно з якими на учасників антиконкурентних узгоджених дій накладені багатомільйонні штрафи, є різноманітною

 • Чи відповідатимуть посадовці за незадекларовані статки?

  Кримінальну відповідальність за внесення недостовірних відомостей у декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, можна розглядати під різними кутами.

Інтерв'ю