У рішенні Харківського апеляційного адміністративного суду у справі №816/1991/16 від 16.05.2017 р. судом було визнано право платника ПДВ на перенесення у 2016 р. сум податкового кредиту, які платник ПДВ прийняв на свій баланс після приєднання до нього іншого платника ПДВ, яким було сформовано такий податковий кредит.
В юридичній практиці доволі часто виникають спірні моменти у процесі задоволення вимог стягувачів, які не є іпотекодержателями.
Захист прав, свобод та інтересів фізичних і юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин має досить нерівні можливості, адже з одного боку виступає суб’єкт владних повноважень, тобто держава, а з іншого – фізична чи юридична особа, права та інтереси якої були порушені.
Восени минулого року набули чинності Закони України «Про виконавче провадження» та «Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання рішень судів та інших органів», основною метою яких стало запровадження в Україні інституту приватних виконавців.
На сьогоднішній день Державно-приватне партнерство (ДПП) є світовим трендом. ДПП одна з найбільш ефективних форм співробітництва між державою та бізнесом, тому західні країни активно використовують усі переваги такої синергії для розвитку інфраструктурних проектів.
На сьогодні концесія є однією з найпоширеніших та найбільш ефективних форм державно-приватного партнерства у світі. Це не дивно, адже концесія дозволяє вирішити проблемні завдання держави через залучення приватних коштів.
Державно-приватне партнерство (далі – ДПП) за своєю сутністю є інструментом, яким можна та потрібно користуватися для налагодження співпраці між бізнесом і державою для створення та/або модернізації об’єктів інфраструктури, а також для покращення надання соціально важливих послуг населенню.
Розвиток сучасних технологій є однією із беззаперечних тенденцій світового розвитку.
Поняття публічно-приватного партнерства зародилося в Англії як спосіб залучення приватних коштів до розвитку об’єктів інфраструктури країни. Такий інститут зарекомендував себе досить добре, допоміг вирівняти економіку країни та позбутися зростаючого державного боргу в моделі державних закупівель.
Державно-приватне партнерство в Україні – тема, яка наразі чи не найбільш активно обговорюється як серед представників влади, так і в бізнес-колах.
Останніми роками патентна активність у світі концентрується в 5 патентних бюро (SIPO – КНР, JPO – Японія, EPO – Європейське патентне відомство, USPTO – США і KIPO – Республіка Корея). Тут зосереджено понад 77% поданих заявок і 74% від усіх отриманих патентів.
Спілкуючись з колегами, ми інколи дискутуємо, як співвідносяться legal tech та доступ до правосуддя або A2J (акронім від англ. access to justice). Для мене стала відкриттям та надихнула формула, яку я побачив на саміті міжнародної спільноти Legal Hackers у Нью-Йорку. Формула має такий вигляд: legal + tech = access to justice.
Процес офшоризації світової економіки зайшов настільки далеко, що світ щороку через офшори втрачає від 7 до 20 трлн доларів, тобто близько 10% своєї економіки. Справедливо, що світова спільнота запроваджує різні системні заходи для протидії розмиванню податкової бази транснаціональними компаніями.
Якщо подумати, начебто не так багато пройшло часу з моменту набуття чинності «новим» ЦПК України у 2005 р. За означений період до вказаного нормативно-правового акта було внесено численну кількість змін майже 70-ма законами.
Національне агентство з питань запобігання корупції (далі – НАЗК) на практиці розпочало свою діяльністьлише рік тому. Однак за цей час новий орган встиг покритися «функціональною» загадковістю, а у суспільства та бізнесу з’явилося чимало запитань.
Про перспективи розвитку міжнародної компанії на регіональному ринку, ділову активність західноукраїнського регіону, а також про зміни, що очікуються у професіях аудитора та юриста в майбутньому, ми поговорили з керівником напрямку з надання податкових та юридичних консультаційних послуг КПМГ у Західній Україні Максимом Войцеховським
Керівник Західноукраїнського філіалу Arzinger Маркіян Мальський відверто розповів «Юридичній Газеті» про те, як досягти успіху в юридичній професії, що допомагає виховати в собі самодисципліну, та поділився враженнями від найцікавішої зустрічі у своєму житті.