26 вересня 2017, 14:20

«Варто давати можливість людям приймати самостійні рішення», – Маркіян Мальський

Опубліковано в №39 (589)

Маркіян Мальський
Маркіян Мальський «Arzinger» партнер, керівник Західноукраїнського відділення Arzinger, адвокат
Анна Трішичева
Анна Трішичева журналіст, спеціально для «Юридичної Газети»

Керівник Західноукраїнського філіалу Arzinger Маркіян Мальський відверто розповів «Юридичній Газеті» про те, як досягти успіху в юридичній професії, що допомагає виховати в собі самодисципліну, та поділився враженнями від найцікавішої зустрічі у своєму житті.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


IMG_3010Маркіяне, розкажіть нам, з чого починається день партнера однієї з найкращих юридичних компаній України?

- День починається з вечора, навіть пізнього. Краще працювати до ночі, ніж втратити наступний день через відсутність підготовки до нього. Звечора планую наступний день, а інколи й тиждень, оновлюю собі таблицю завдань, переглядаю їх пріоритетність, домовляюся чи переношу внутрішні та зовнішні зустрічі, здійснюю системне планування. Як правило, наступний день завжди на 100% розписаний з чітко визначеними пріоритетами та проходить відповідно до графіка. Життя за графіком допомагає системно будувати бізнес, контролювати виконання проектів та планувати наперед.

Не забуваю і про здоровий дух у здоровому тілі, тому вже о 07:00 мене часто можна побачити у спортзалі, на сквош корті чи в басейні. Фізичні навантаження допомагають виважено розсіювати туман над багатофакторними проблемами та сформувати чітке бачення виходу з різних складних ситуацій. У цей час відчуваєш, що встигаєш більше, ніж інші, а також що життя не проходить повз тебе. До 09:00 я намагаюся врегулювати всі поточні справи, попрацювати над пріоритетними документами, адже знаю, що раніше ніж о 18:00 глибоко поринути в них буде важко через незаплановані події. Ранок потрібно починати з гарним настроєм та спробувати вирішити найскладніші завдання, тоді день проходить найбільш ефективно.

- Чи можете Ви дати пораду молодим правникам, як правильно побудувати свій робочий день?

- Головне – постійно концентруватися на роботі та мати чіткий план на день, тиждень, місяць, рік, життя. Інакше у вирі подій можна загубити свій шлях. Корисним є прогнозування подій, обдумування того, до чого може привести та чи інша подія або ситуація. Важливим є вміння сказати «ні» або «стоп». Інакше багато часу витрачається даремно. Не для кожного питання потрібно призначати внутрішню нараду, а також варто давати можливість людям приймати самостійні рішення. Нехай краще помиляться. З кожної помилки є вихід і не один, а досвід, отриманий в результаті такої ситуації, є безцінним і насправді формує сильні постаті.

У чому секрет успіху в юриспруденції?

- Секрет у тяжкій та невтомній праці. Я не вірю в успіх в цій галузі без 1000% відданості тому, що робиш. Якщо хтось доведе протилежне, це означає, що йому просто пощастило, але ж це не системно. Тому праця, праця і ще раз праця формує юриста. Юриспруденція – це саме та сфера, де потрібно 1% таланту та 99% зусиль. Звичайно, всі люди наділені різними навичками та вміннями, але я вважаю, що кожна людина могла б бути юристом.

Іншим важливим чинником є розуміння клієнта з півслова. Лише коли між клієнтом і провайдером є «хімія» у стосунках, чітка комунікація, тоді можлива взаємовигідна співпраця. Важливу роль грає ефективність. Усі процеси в житті стали неймовірно швидкими, тому вже немає можливості довго розмірковувати, а потрібно швидко діяти. Done is better than perfect!

Наша сфера стає цікава тим, що виживатимуть лише найсильніші, тому новий секрет полягатиме у живучості та змагальності. Окремої уваги заслуговує репутація. Заплямувавши її одного разу, розголос про колегу розповсюджується зі швидкістю світла та руйнує його майбутнє. Можливо, в Україні це ще не так важливо, як у світі, але вже набуває більшого значення. Адже важко розуміти, що ти десятиліття працюєш на репутацію, а іншим колегам на це байдуже. Вірю, що майбутнє саме за колегами з відмінною діловою репутацією.

Самодисципліна – одна з найбільш важливих рис для досягнення успіху в житті. Як її виховати в собі?

- Як кажуть, дисципліна – це вміння робити те, що дуже не хочеться, щоб отримати те, що дуже хочеться. Я вважаю, що дисципліна пов'язана із завзятістю, ентузіазмом та вміннями розставляти пріоритети, а також з майстерством сказати «ні» та об'єктивно оцінювати свої сили. Дисципліна не приходить одна. Вона завжди йде у парі з чітко поставленими цілями та розумінням шляху їх досягнень. Коли є чітко вимальований план, тоді є розуміння, як його виконувати, строки, елементи тощо. Саме тоді формується самодисципліна. Потрібно від життя хотіти чітких речей у визначені строки, тоді воно віддячує за таку конкретність у мріях їх здійсненням. Я не вірю, що існують самодисципліновані юристи, у яких низький рівень мотивації. Щонайменше, у них є мотивація відповідати своєму стандарту організованості та системності, яку юристи обожнюють.

Ми знаємо, що Ви займайте посаду голови Західноукраїнської філії компанії Arzinger та Почесного консула Австрійської Республіки у Львові. Чим Ви любите займатися у вільний час від роботи час?

- Я люблю займатися роботою. Звичайно, намагаюся більше часу проводити з дітьми, адже їм вже 6 та 8 років і вони вимагають більшої участі батька у виховному й дозвільному процесах. Інколи вони ставлять запитання, на які навіть адвокату складно дати відповідь. Можливо, мені також стало цікавіше, тому що адвокати не шукають простих стежин.

Особливе місце в моєму житті займає спорт. Якщо звільняється час, то займаюся йду в спортзал. Намагаюся паралелити свої заняття спортом із часом, коли займаються діти. Вже багато років дивлюся мало фільмів, але хотілося б більше. На читання книг також часу не вистачає, в основному читаю щось електронне в частині самовдосконалення.

Справжньою проблемою є бажання дітей грати зі мною в мережеві ігри. Проблемою, тому що у них це вдається набагато краще. Мені важко з ними змагатися у цьому, хоча вони люб'язно мені пояснюють, як це робити. Звичайно, вже після того, як не один раз мене переможуть.

- Напевно, у Вас є свій набір корисних звичок, який дозволяє досягати успіху у професійному житті. Не могли б Ви поділитися ними з читачами?

- До корисних звичок, окрім спорту, можу віднести постійне самовдосконалення. Фаховий юрист та управлінець перестає бути таким, якщо постійно не працює над собою. Тут допомагають профільні інтернет-сторінки, розсилки, соцмережі та різні групи в них. Колеги завжди діляться чимось новим та цікавим, відповідно, я черпаю новини та знання від них.

Намагаюся ніколи не байдикувати, адже робочий час потрібно постійно використовувати ефективно. Також зловживаю мультітаскінгом, намагаюся паралелити процеси та встигати на різні події, призначені на один час. Я не вірю, що можна досягти успіху інакше. Принаймні не в наш час.

Безперечно, важливо проводити час із сім’єю. Чим старшими стають діти, тим більше часу потрібно їм приділяти. Це стимулює не пити каву 5-10 разів, не обідати довго, не запізнюватися зранку, не відволікатися на непов’язані з роботою розмови, працювати ночами тощо.

Корисною є наукова діяльність, яка націлена на покращення існуючих систем. Вона допомагає віддалитися від практичних аспектів професії та абстрагуватися у дещо іншому напрямку. Навіть в межах нашої професії є багато відгалужень, якими можна покращувати свої навички.

Ми впевнені, що за роки професійної карєри Ви відвідали безліч зустрічей з різними людьми. Чи могли б Ви назвати найцікавішу зустріч, яка закарбувалася у Вашій памяті?

- Наша професія дуже цікава завдяки спілкуванню з людьми. Це основна її перевага. Люблю спілкуватися з людьми, які досягли успіху та мають чого навчити своїм прикладом. Люблю спілкуватися з ентузіастами та трудоголіками, які діляться своїм запалом. Приємно бачитися з фахівцями інших галузей, які можуть розповісти про цікаві аспекти свої діяльності. Неодноразово мав змогу говорити з президентами, прем’єр-міністрами, міністрами, депутатами. Всі вони дуже непересічні та цікаві особистості. Маю також інтерес до філософії та теології.

Закарбувалася зустріч зі спочившими Владикою Гузарем та Богданом Гаврилишиним. Ці постаті назавжди залишаться в моїй пам’яті. По доброму заздрю людям із математичною пам’яттю, які можуть навіть через 10-15 років дослівно згадати, про що ми з ними спілкувалися.

Чи можете Ви поділитися своїм особистим рецептом успіху?

- Його немає. Усі найбільші секрети успішних людей вже давно можна знайти на сторінках Google. Просто потрібно їх читати, засвоювати та втілювати. Зараз конкуренція присутня в усіх сферах життя. Для того щоб залишатися найкращим, потрібно професійно бігти вдвічі або втричі швидше, ніж інші, а також ніж це було раніше. Мені завжди подобалося працювати більше, ніж інші (на вихідних, на свята). Це здоровий дух конкуренції. Я розумів, що поки конкуренти марнують час відпочиваючи, я досягав нових цілей, обганяв їх на поворотах.

Думаю, прийшов час для сміливих у юриспруденції, для тих, хто вміє постійно вдосконалюватися, свого роду універсальних солдатів, які завзяті своєю справою та воюють до останньої краплі крові. Лише люди з цією рисою ставатимуть успішними у цій сфері, конкуренція в якій досягає шалених обертів. Хорошим юристом буде лише той, хто не зможе миритися з тим, що він займається чимось іншим, ніж правом. Тобто той, хто не зможе працювати в якісь іншій сфері. Перші роки молодого юриста є найпекельнішими, але після них приходить професійне задоволення від осягнутого. Це і є найсолодшою винагородою у професії, хіба що, разом із вдячністю клієнта за зроблене в його інтересах. 

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати