27 вересня 2017, 11:25

«Ми маємо певні переваги перед юридичними компаніями», - Максим Войцеховський

Опубліковано в №39 (589)

Максим Войцеховський
Максим Войцеховський керівник напрямку з надання податкових та юридичних консультаційних послуг КПМГ у Західній Україні

Про перспективи розвитку міжнародної компанії на регіональному ринку, ділову активність західноукраїнського регіону, а також про зміни, що очікуються у професіях аудитора та юриста в майбутньому, ми поговорили з керівником напрямку з надання податкових та юридичних консультаційних послуг КПМГ у Західній Україні Максимом Войцеховським.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


IMG_2740

- Пане Максиме, насамперед, хочу запитати у Вас про рівень бізнес-активності в Західноукраїнському регіоні, у порівнянні зі столичним?

- Звичайно, центральний регіон є беззаперечним лідером ділової активності України. Однак західний також має свої переваги. Через близькість до кордону та віддаленість від зони конфлікту на Сході він став привабливим для європейських компаній, які бажають відкривати своє виробництво на території нашої країни. Українська робоча сила достатньо кваліфікована, а заробітна плата, якщо конвертувати в євро, досить низька. Це становить великий інтерес для іноземного капіталу, зокрема у галузі переробки давальницької сировини. Тобто іноземні компанії привозять в Україну матеріали, сировину, комплектуючі для виробництва готової продукції, яку одразу вивозять для продажу до країн ЄС.

Для цього виробництво на території України має розташовуватися недалеко від кордону. Тому Західна Україна, а особливо Львівська область, в пріоритеті для потенційних інвесторів. Також в Західноукраїнському регіоні будуються та відкриваються невеликі підприємства українського походження, що виробляють продукцію для експорту, здійснюють дистрибуцію імпортованих товарів та ін. Офіс КПМГ у Львові було відкрито саме для того, щоб бізнес цього регіону мав безпосередній доступ до якісних аудиторсько-консалтингових послуг.

- З чим пов’язаний Ваш професійний інтерес до галузі tax&legal?

- По всьому світу в нашій компанії департаменти поділяються на такі відділи: Audit, Tax&Legal, Advisory. Я працюю у відділі Tax&Legal, що здійснює підтримку бізнесу у галузі податкового та юридичного консультування. Тут реалізувалася моя давня студентська мрія, адже я хотів працювати в четвірці лідерів аудиторських компаній (тоді була шістка). Коли я вчився на юридичному факультеті (кінець 90-х – початок 2000-х років), ринкова економіка в Україні була слаборозвинена, малий і середній бізнес лише розпочинали своє становлення.

Пам’ятаю, як тоді мій батько хотів відкрити свій автосервіс, але всі його друзі, знайомі, які вже намагалися організовувати маленькі підприємства, говорили, що податкова не дасть, «задушить», а якщо навіть і вдасться щось створити, то побори податкової зведуть всі прибутки до нуля. Я все це чув та бачив. У мене зародилося бажання допомагати таким ініціативам, тому що завдяки малому бізнесу наша держава зможе рухатися вперед і розвиватися. На той час я вже побував у Польщі, Югославії та бачив, яка різниця між бізнесом в Україні й за кордоном. Тоді я зрозумів, що країна може бути багатшою, кращою лише тоді, коли люди матимуть можливість працювати.

На жаль, у той час на юридичному факультеті програма була спрямована переважно на підготовку прокурорів, суддів, адвокатів з глибоким вивченням дисциплін з кримінального права та процесу, трудового й цивільного права, а податкового права не було. Тому мені довелося вступити ще й на факультет бухобліку та аудиту. Я сам для себе скомбінував освіту, поєднавши окремі елементи з цих двох факультетів, щоб стати насправді висококваліфікованим фахівцем у сфері податків.

- Якими є останні тенденції розвитку аудиторсько-консалтингового ринку?

- На рівні міжнародного співробітництва приймаються ініціативи, спрямовані на все більше розмежування аудиту та консалтингу, для забезпечення максимальної об’єктивності незалежного аудиту (зокрема, періодичні ротації аудиторів).

В Україні набирає обертів світовий тренд поступової деофшоризації, що реалізується в імплементації заходів протидії BEPS (розмиття бази оподаткування та зміщення доходів в низькоподаткові юрисдикції). Трансфертне ціноутворення можна розглядати як один із таких заходів. Для нас, як консультантів, це важливий напрямок допомоги клієнтам.

- Якщо говорити про конкуренцію між аудиторськими та юридичними компаніями, чи настільки ж сильно вона відчувається, як у столиці?

- Звичайно, конкуренція існує, але ми маємо певні переваги перед юридичними компаніями. На мою думку, в міжнародних податкових питаннях рівень експертизи КПМГ серед аудиторських та юридичних компаній в Західному регіоні є найвищим. КПМГ має ім’я, досвід, велику команду в Україні (понад 400 працівників). Офіси Львова та Києва тісно взаємодіють. Підприємства Західного регіону, співпрацюючи з нами, відчувають, що їх консультують, що вони мають доступ до більше ніж 400 фахівців, до всього складу КПМГ в Україні. до того ж ми дуже легко контактуємо з нашими закордонними офісами й можемо отримувати консультації від них з будь-яких питань завдяки тому, що наша компанія «покриває» мережею понад 170 країн світу. Ми маємо доступ до фахівців такої кількості країн в рамках однієї нашої компанії!

- Розкажіть про особливості роботи міжнародної компанії на регіональному ринку?

- В межах глобального сервісу КПМГ, львівський офіс консультує як іноземні, так і українські компанії, які бажають відкрити виробництво в Україні або розміщують свої виробництва за кордоном. Наш західноукраїнський офіс обслуговує також українські ІТ-компанії.

- Який рівень автономності ухвалення рішень? Чи сильно київський офіс диктує правила поведінки з клієнтами?

- У нас дуже гнучка співпраця. У Києві КПМГ функціонує вже досить давно, а в Західному регіоні – лише з 2010 р. Наше представництво має велику автономію, але в ключових моментах я завжди раджуся з партнерами. Керівництво КПМГ в Україні прислуховується до моїх рекомендацій.

- Яку динаміку розвитку Ви прогнозуєте для КПМГ у Львові?

- Що стосується КПМГ в Україні, то через кризу 2014-2015 рр. чисельність працівників офісу скоротилася. Станом на 2017 р. кількість працівників підвищилася майже вдвічі. Це означає, що економічна ситуація в нашій країні демонструє позитивну динаміку. Україну підтримують міжнародні інституції, починається певне відновлення. У Львівському офісі ми поступово збільшуємо кількість працівників. На сьогодні у нас працює 14 фахівців. Оскільки економічна ситуація стабілізувалася, я очікую, що відбудеться зростання ділової активності. Іноземні компанії вже відкривають в Україні нові заводи та фабрики, а це означає, що вони вірять в те, що можуть використовувати переваги роботи в Україні. Наприклад, нещодавно у Львівській області відкрився новий завод з виробництва електронної проводки для автомобілів BMW.

- Ви доволі часто виступаєте спікером на різноманітних заходах, в тому числі проводите зустрічі для студентів. Розкажіть, наскільки молоде покоління зацікавлене в такому наставництві-екскурсі до професії?

- Завжди студентам кажу, що вони живуть у непростий, але дуже цікавий час. Зараз з’явилося набагато більше можливостей. Молода людина, яка знає мову, мріє досягти високого професійного рівня, дивиться на себе, як на громадянина не однієї країни, а громадянина світу, відчуває себе вільним у виборі місця роботи.

Коли я запитую студентів про їхнє майбутнє, то чомусь, мені здається, лише невелика кількість розуміє своє місце в майбутній професії. Вочевидь, у потужному потоці інформації не так легко зорієнтуватися у виборі напрямку в житті. Існує багато спокус, чимало відволікаючих моментів, тому не зовсім легко щось вирішити стосовно кар’єри. До того ж традиційні професії змінюються. Ми багато чуємо про те, що традиційних юристів і бухгалтерів поступово замінить штучний інтелект. Багато молоді бачать себе в ІТ-галузі.

Виглядає так, що наші традиційні послуги у сфері «Аудит і консалтинг» в майбутньому можуть здійснюватися штучним інтелектом. Людям залишаться більш креативні нетипові речі, які не може робити машина. Тому КПМГ змінюється, підлаштовується під вимоги часу. Ми не хочемо допустити момент, коли раптово станемо непотрібними. Компанія думає, як переформатовуватися. Ці думки йдуть на 20-30 років уперед. Ми поступово залучаємо до складу нашої компанії фахівців ІТ-галузі. Наша велика перевага в тому, що ми є міжнародною компанією, і все найкраще, що є у світі в галузі аудиту й консалтингу, приходить до України. 

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати