Притягнення учасника товариства з обмеженою відповідальністю (далі – ТОВ, товариство) до корпоративної відповідальності у формі виключення тягне за собою відповідні правові наслідки.
Дон Жуан (правильніше дон Хуан, також зустрічається застаріле дон Гуан) (ісп. DonJuan, італ. DonGiovanni) – легендарний іспанець, розпусник і беззаконник. Персонаж багатьох художніх творів (близько 150).
Доповідь, оприлюднена голландськими спеціалістами 13.10.2015 щодо причин катастрофи малайзійського «Боїнгу» рейсу МН17, яка сталася 17.07.2014 у небі над Донбасом, свідчить про те, що літак був збитий ракетою класу «земля-повітря» з ракетно-зенітного комплексу (далі – РЗК) «Бук».
16.09.2015 Україна ратифікувала Конвенцію про основні цілі та норми соціальної політики №117 Міжнародної організації праці. Норми Конвенції, ухваленої 22.06.1962 Генеральною конференцією Міжнародної організації праці у м. Женева на 6 сесії, визначають, що вся політика повинна спрямовуватись на досягнення добробуту й розвитку населення та на заохочення його прагнення до соціального прогресу.
У цій статті наведемо деякі міркування щодо перспективи використання показань свідків як доказів у господарському процесі. Зараз це питання обговорюється у професійному колі у зв’язку з підготовкою нового господарського процесуального кодексу.
Відповідно до ст. 16 Конституції України забезпечення екологічної безпеки держави є одним з основних напрямків державної політики України. Особливого значення ця конституційна вимога набуває зараз, коли євроінтеграційні прагнення нашого суспільства переходять у площину конкретних внутрішніх реформ та змін, які в підсумку спрямовані на покращення рівня життя наших людей.
Належне функціонування інституту нотаріату можливе лише за умови високої професійної підготовки нотаріуса як фахівця у сфері права, що охоплює не лише знання нотаріальних процедур, але й норм різних галузей законодавства, вивчення правозастосовної та судової практики тощо.
У сучасному житті, а ще частіше – в нотаріальній практиці, виникають питання щодо дійсності офіційних документів України на території іноземних держав та, навпаки, все частіше виникають розбіжності в питаннях підтвердження дійсності різного роду документів у відповідних державах.
Сьогодні рейдерство в Україні є схемою і методом незаконного поглинання та захоплення підприємств, тобто встановлення контролю над ними всупереч волі власників.
Проект «Правова допомога учасникам АТО» був ініційований Благодійним фондом допомоги захисникам Вітчизни та їх сім’ям «КОЛО» та реалізований юристами-волонтерами Асоціації правників України.
Асоціація правників України (далі – АПУ) продовжила традиції, започатковані минулого року, та відзначила День юриста благодійним пробігом LegalRun, який мав на меті благородне завдання – зібрати кошти для допомоги постраждалим від військових дій на Сході України.
Колишній директор з юридичних питань однієї з найбільших торгово-промислових груп України, а зараз – народний депутат Андрій Журжій є першим заступником голови Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики, він активно займається просуванням змін до податкової системи України з урахуванням позиції експертного середовища, юристів та представників бізнесу.
Українська виборча система дозволяє брати участь у виборах до місцевих рад людям різних професій. Саме тому лікарі, вчителі, економісти, юристи та інші спеціалісти активно балотуються в депутати усіх рівнів, з благородною метою щось змінити в країні на краще.
В Україні все більшої актуальності набуває питання взаємодії громадянського суспільства з судовою гілкою влади.
Представники Асоціації правників України (АПУ) долучилися до обговорення у межах круглого столу «Стан та перспективи реформування адвокатури України», ініційованого Комітетом Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя.
Мінекономрозвитку розробило проект Закону «Про публічні закупівлі». Це базовий документ, який стане основою для наступного етапу реформи державних закупівель (розгортання електронної системи ProZorro до національного рівня), а також докорінно змінить правила роботи у сфері держзакупівель.
6 жовтня 2015 р. ЮФ Aequo провела урочисту зустріч Great Art Night у всесвітньо відомому Музеї Леопольда (Leopold Museum) у Відні (Австрія). Захід організовано в рамках щорічної конференції Міжнародної асоціації юристів (International Bar Association) – наймасштабнішого міжнародного зібрання юридичної спільноти, та об’єднав понад 200 гостей – представників бізнесу, державного сектору, професійних та бізнес асоціацій, ЗМІ.
5-9 жовтня 2015 р. у Відні (Республіка Австрія) пройшла щорічна конференція Міжнародної асоціації юристів (далі – IBA), в рамках якої обговорювались ключові питання сьогодення, а також юридичний бізнес та юридичні практики.
В умовах трансформації економіки виникає гостра потреба у створенні дієвої системи страхового захисту українців. Поряд з цим, у сьогоднішніх умовах, страхові компанії варто розглядати у якості потужних інвесторів розвитку економіки, адже страховий ринок може сприяти формуванню додаткових джерел фінансування. Про ситуацію, що нині склалася на страховому ринку України «Юридичній газеті» розповів начальник юридичного відділу страхової компанії «ВУСО» Олександр Винокуров.
Про своє бачення конституційної реформи, роль суддівського самоврядування та важливість адмінюстиції «Юридичній газеті» розповів суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Богдан САНІН