20 жовтня 2015, 17:23

Виключне право адвокатів – дискусія переходить у стіни профільного комітету ВР

Опубліковано в №42 (488)

За інформацією АПУ

IMG_0355


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Представники Асоціації правників України (АПУ) долучилися до обговорення у межах круглого столу «Стан та перспективи реформування адвокатури України», ініційованого Комітетом Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя.

У роботі круглого столу взяли участь народні депутати України, представники органів державної влади, міжнародного й вітчизняного експертного середовища, громадських об'єднань та асоціацій.

Захід проводився з метою обговорення законопроектів щодо реформування адвокатури, внесених до Верховної Ради України. Ключовим питанням дискусії стало виключне право адвокатів на представництво інтересів клієнтів у судах.

Модераторами заходу виступили народні депутати України Сергій Алєксєєв, заступник голови комісії з питань правової політики та правосуддя ВРУ та Ігор Алєксєєв, голова підкомітету з питань діяльності органів юстиції та виконання рішень судів Комітету з питань правової політики й правосуддя ВРУ.

Під час обговорення учасники заходу висловили різні, подекуди, вкрай протилежні погляди щодо питання децентралізації управління адвокатської галузі.

Народний депутат України Руслан Сидорович, член Комітету з питань правової політики та правосуддя, зазначив: «Дискусія пройшла успішно,і я дякую за можливість обговорити питання щодо реформування галузі адвокатури у присутності адвокатів. Будучи народним депутатом, я залишаюсь адвокатом, і питання реформування галузі мене дуже цікавить. Ми маємо рухатися в напрямку реформування самоуправних організацій, держава не повинна вирішувати все. А у випадку з адвокатурою – необхідно, щоб контроль держави був мінімальним».

Коментуючи питання стосовно надання адвокатам виключного права на представництво інтересів клієнтів у судах Денис Бугай, Президент Асоціації правників України, партнер ЮК VB PARTNERS наголосив:  «Не варто боятися «монополії» в адвокатурі. Хоча, у нашому випадку важко говорити про монополію як таку, адже адвокатура України налічує близько 20 тисяч осіб», – зазначив він. Окрім того, пан Бугай звернув увагу на існування двох форм «монополії»: часткова (адвокати, юрисконсульти, представники за законом тощо) та  широка (адвокати та представники за законом). «Про втілення часткової монополії ми можемо говорити вже за рік, а широку необхідно вводити поетапно», – переконаний очільник АПУ.

Необхідність введення виключного права адвоката на представництво інтересів клієнтів у судах підтримали також й інші колеги – адвокат Ігор Фомін, керуючий партнер Fomin&Partners, Андрій Вишневський,  директор Координаційного центру з надання правової допомоги та інші. На їх думку, такі зміни зможуть підвищити якість надання послуг клієнтам.

У свою чергу, Микита Нуралін, адвокат ЮК «VB PARTNERS», підкреслив необхідність посилення гарантій для адвокатів. Він зазначив, що «для цього слід забезпечити певні умови: слідчі дії мають проводитися лише після розгляду в апеляційному суді, а не як зараз – за рішенням суду першої інстанції, а слідчі дії можуть впроваджуватися лише у випадку кримінального провадження проти конкретного адвоката, якщо його підозрюють у скоєнні конкретної карної дії».

До того ж, учасники круглого столу підкреслили необхідність правового визначення поняття «адвокатська таємниця» та порядку її захисту.

Нагадаємо, що у межах Асоціації правників України були розроблені пропозиції щодо реформування адвокатури, а члени АПУ беруть активну участь у роботі Ради з питань судової реформи при Президентові України, діяльність якої, окрім іншого, охоплює питання реформи адвокатури. 

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати