19 жовтня 2015, 16:39

Глобальний голос юридичної професії

Опубліковано в №42 (488)

Христина Венгриняк
Христина Венгриняк експерт з юридичних питань електронного документообігу Intecracy Deals

IMG_2373


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


5-9 жовтня 2015 р. у Відні (Республіка Австрія) пройшла щорічна конференція Міжнародної асоціації юристів (далі – IBA), в рамках якої обговорювались ключові питання сьогодення, а також юридичний бізнес та юридичні практики. Президент IBA Девід Рівкін зазначив, що оскільки юридична професія зміниться у найближчі 10 років, вона не змінювалась за минулі 100років. Пан Рівкін наголосив на тому, що завдяки роботі юристів укладаються угоди та захищається інтелектуальна власність. Юристи сприяють успішному вирішенню спорів за участю своїх клієнтів у судах, вони створюють закони та міжнародні правові акти, без яких громадянське суспільство не може існувати. Представники жодної іншої професії не витрачають стільки свого часу на користь державної служби та безоплатну правову допомогу. Таким чином, президент IBA підкреслив важливість роботи юриста на світовому рівні, яку важко переоцінити.

Цей захід зібрав разом в одному місці близько 6 тис. юристів і став чи не найголовнішою подією для світового ринку юридичних послуг.

Також Д. Рівкін порушив питання щодо незалежної діяльності адвокатів. Останні все більше зазнають «атак» від клієнтів та органів адвокатського самоврядування (саморегулівних організацій). Спеціальний комітет IBA працює над розробленням інструментів, щоб захистити діяльність адвокатів від втручання. У той же час, якщо адвокатура буде підконтрольна уряду, то вона не зможе належним чином захистити права особи у спорах з урядом.

При цьому,професор Гарвардської юридичної школи Девід Вілкінс на одному із заходів конференції розказав про шляхи подолання величезної прогалини між юридичною освітою та юридичною практикою. Виявляється, в усьому світі існує ця проблема, як і в Україні.

Підсумовуючи результати конференції, можна зробити висновок, що ті проблеми, які існують в юридичній освіті та юридичній професії в Україні, існують також в інших розвинених Європейських країнах та США. Тому представникам нашої країни можна координувати зусилля з професіоналами з інших країн задля пошуків шляхів вирішення цих проблем. 

Екс-президент Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу заявив, що Європа знайде шляхи подолання кризи.

Висловлюючи свою позицію на ситуацію з мігрантами із Сирії, колишній глава Єврокомісії заявив, що мало вирішувати таке питання на національному рівні, потрібна транснаціональна глобальна політика в галузі міграції. «У той час як інтеграція і прийняття біженців є моральним обов'язком в Європі, ми повинні знайти рішення щодо боротьби з нестабільною ситуацією в цих регіонах. Звісно, Європа має проблеми, але реальна криза – на Близькому Сході, через що люди тікають звідти, аби забезпечити стабільність і безпеку собі та своїм дітям», – заявив Ж. М. Баррозу.

«Ми не можемо обмежити кількість біженців. Деякі держави-члени ЄС з меншою чисельністю населення отримують більше, ніж інші біженці великих держав. Тимчасовий прикордонний контроль може бути зроблено. Проблемою припливу біженців можна ефективно управляти»,– сказав Баррозу.

Крім того, він закликав юристів з усього світу взяти участь у дискусії задля пошуку шляхів подолання кризи, говорячи:«немає простого рішення, ми всі повинні працювати разом».

На конференції IBA він заявив, що інтелектуальний внесок юристів має більш важливе значення в глобалізованому світі. Однак зросла потреба в більшому регулюванні конфіденційності та безпеки в усьому світі.

У свою чергу Д. Рівкін закликав юристів до більш активної участі у вирішенні кризових ситуацій в усьому світі, зокрема, складних багатогранних проблем міграції біженців, зазначивши, що «біженці потребують юридичної консультації».

У той же час, колишній секретар Організації Об'єднаних Націй (ООН) Кофі Аннан заявив, що обов’язок держави забезпечити захист від зловживань у галузі прав людини на своїй території третіми сторонами, втому числі підприємствами.

Під час обговорення Аннан висловив своє бачення Керівних принципів ООН з питань бізнесу та прав людини та відзначив позитивну роль, яку юристи відіграють у їх реалізації.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати