![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Проект «Правова допомога учасникам АТО» був ініційований Благодійним фондом допомоги захисникам Вітчизни та їх сім’ям «КОЛО» та реалізований юристами-волонтерами Асоціації правників України. Великий обсяг консультацій було надано юристами, які входять до Юридичної сотні. Передумовою створення проекту стала очевидна потреба в юридичній підтримці та захисті прав мобілізованих та демобілізованих військовослужбовців, а також членів їх родин.
Проект започаткували у вересні 2014 р., нещодавно йому виповнився рік. За цей час у рамках проекту було опрацьовано близько півтисячі звернень. На сьогодні учасниками проекту є 121 юрист, упровадженні наразі перебуває 66 справ.
Найбільш активними у наданні безоплатної правової допомоги в рамках проекту є правники із Києва, Харкова, Львова та Одеси.
Серед найпоширеніших завдань, які відпрацьовувались у рамках проекту, слід відзначити:
- допомогу в отриманні статусу учасника бойових дій та отриманні пільг, передбачених цим статусом;
- роз’яснення питання грошового забезпечення військовослужбовців в АТО та поранених у госпіталях;
- порядок оформлення грошової допомоги пораненим і сім’ям загиблих;
- консультації щодо оформлення статусу інваліда війни та отримання пенсії по інвалідності;
- реструктуризацію кредитних зобов’язань і звільнення від нарахування відсотків та пені;
- допомогу в оформленні довідок та документів, що підтверджують участь в АТО, допомогу в отриманні матеріальної допомоги;
- консультації щодо оформлення земельних ділянок.
Під час опрацювання запитів, що надійшли на гарячу лінію Проекту, також зафіксовано чимало звернень про безпідставну відмову у наданні соціальних пільг як самим бійцям, так і їх сім’ям. Часто це трапляється через незнання та недотримання прав та гарантій військовослужбовців. У таких випадках йдеться про саботаж виконання вимог закону урядовцями на місцях, що знаходить свій вияв у ненаданні безкоштовного проїзду, відмові у забезпеченні харчування в дитячому садочку або ж у відмові здійснення належних грошових виплат. На цьому етапі юристи, що беруть участь у Проекті, допомагають у складенні різноманітних документів для оскарження неправомірних дій урядовців та забезпечення реалізації прав громадян, а також контролюють процес виконання урядовцями отриманих запитів.
Не менш актуальною є допомога у вирішенні питань щодо заборгованості по кредитах, комунальним виплатам та виконанням зобов’язань, які виникли в результаті перебування годувальника сім’ї на війні.
Один з ініціаторів проекту – адвокат Олексій Бежевець зазначає: «Важливим питанням залишається низький рівень поінформованості та знання військовослужбовців і їх родин про належні права й можливості їх реалізації. Саме тому задача юристів-волонтерів полягає не лише в наданні юридичної підтримки, але й у поширенні інформації стосовно прав та гарантій, які по праву належать нашим захисникам та їх сім’ям».
На сайті www.helpato.com.ua можна знайти відповіді на типові питання, що цікавлять учасників АТО та членів їх родин. За допомогою у рамках проекту можна звертатись за телефоном гарячої лінії 0 800 30 00 21.
Закликаємо усіх небайдужих приєднуватись до цієї ініціативи та всіляко сприяти поширенню інформації про роботу проекту!