Прийняття Закону України «Про забезпечення права на справедливий суд» суттєво змінює процедури, які відповідно до своїх повноважень проводить Вища кваліфікаційна комісія суддів України. Такі зміни спрямовані переважно на підвищення рівня прозорості діяльності Комісії шляхом доступу та участі громадськості, створення рівних та об’єктивних умов для суддів у плані їхнього кар’єрного росту та професійного розвитку.
Анонсоване доопрацювання законопроекту «Про забезпечення права на справедливий суд» робочою групою обмежилось одним засіданням. З парламентської трибуни було заявлено, що робоча група цілий місяць плідно працювала над цим проектом. Однак її було створено минулої середи, а вже в четвер провели перше і єдине засідання. Прикро, але змістовного обговорення і дискусії положень законопроекту так і не відбулось
ВР України 11.02.2015 р. прийняв загалом Проект Закону України «Про внесення змін до статті 186-1 Земельного кодексу України щодо спрощення процедури погодження проекту землеустрою».
Законом України від 11 лютого 1015 року "Про внесення змін до статті 1861 Земельного кодексу України щодо спрощення процедури погодження проекту землеустрою" (далі - Закон) внесено зміни до процедури погодження проекту землеустрою земельної ділянки та повторного розгляду доопрацьованих проектів.
ВР України 11.02.2015 прийняла Закон України «Про внесення змін до статті 1861 Земельного кодексу України (щодо спрощення процедури погодження проекту землеустрою)». Закон набуде чинності наступного дня після його опублікування.
Медіа опублікували «Комплекс заходів з виконання Мінських угод», погоджений Тристоронньою контактною групою проект документа, як перелік необхідних дій для мирного врегулювання військового конфлікту в Донецькій і Луганській областях.
Ліквідація Державної виконавчої служби України (далі – ДВС) на сьогодні є одним із актуальних питань не тільки для державних службовців, юристів чи громадськості, а й для сторін виконавчого провадження
Відповідно до ч.1 ст. 2 Закону «Про виконавче провадження» примусове виконання рішень покладається на державну виконавчу службу, яка входить до системи органів Міністерства юстиції України
Після розпаду СРСР колишні республіки отримали у спадок систему виконання судових рішень радянського зразка
Шановні колеги, продовжуємо інформувати про просування судової реформи. Те, про що так довго говорили небайдужі, відбулося. Верховна Рада прийняла законопроект «Про забезпечення права на справедливий суд» (№ 1656). Тобто з двох проектів перемогла реформа Олексія Філатова.
ЦК України та Закон України «Про господарські товариства» надають учасникам право вийти з господарського товариства у порядку, встановленому установчим документом товариства та законом.
Як відомо, наразі у Нідерландах триває розгляд судової справи за позовом кримських музеїв до Музею Алларда Пірсона (далі - МАП) щодо повернення частини експонатів виставки «Крим. Золотий острів у Чорному морі».
Згідно з даними вітчизняних аналітиків та статистів обсяг іноземних інвестицій в економіці України за неповний 2014 р. скоротився більше ніж на 10 млрд США порівняно з початком 2014-го року і становив близько 48,5 млрд дол. США. Окрім того, згідно зі статистикою наявне значне зниження обсягів надходження (припливу) нових прямих іноземних інвестицій в Україну в 2014 р.; якщо порівняти ці обсяги з показниками 2013-го року, зниження становитиме в кілька разів.
На тлі затяжних воєнних дій на Донбасі навіть найбільш нагальні економічні проблеми стають другорядними. Проте забувати про економічну складову війни не варто. Адже як-то кажуть: «Для війни потрібні три речі: гроші, гроші і ще раз гроші». У цьому контексті розглянемо питання двосторонніх торговельних обмежень, прийнятих Росією і Україною.
Суперечності з приводу того, чи може арбітражний керуючий (розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор) уповноважувати іншу особу на виконання певних дій чи зобов’язаний виконувати покладені на нього законом обов’язки самостійно, тривають давно та донині не має єдиної відповіді на це питання
Базовий нормативний акт, який регулює трудові правовідносини в нашій державі – Кодекс законів про працю України, було прийнято ще у 1971 р.
Щодо ліквідації ДВС України і передачі його функцій Мін’юсту України, то це загалом правильний крок, оскільки, як мінімум приводить діяльність виконавчої служби у відповідність до Закону України “Про державну виконавчу службу”, яким однозначно передбачено, що державна виконавча служба є департаментом у складі Мін’юсту України, а не окремим центральним органом виконавчої влади, який, до речі, було створено під одного з колишніх керівників.
Кабінет Міністрів України 24.12.2014 вніс на розгляд ВР України проект Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення умов ведення бізнесу (дерегуляція)” з проханням прийняти якомога швидше. Прохання було почуте. Вже 28.12.2014 ВР України прийняла законопроект у першому читанні. Наразі йде робота з підготовки остаточної редакції законопроекту.
На порядку денному у нас сьогодні реформи. Саме реформи, за численними заявами представників нинішньої української влади, є пріоритетними напрямами розвитку вітчизняної суспільно-правової дійсності. Таке реформування, зі слів вищого керівництва держави, стане рішучим кроком нашої держави до переформатування чинних усталених правовідносин та дасть змогу вийти на новий рівень розвитку на шляху до стандартів Європейського Союзу
Основні проблемні питання податкової реформи та необхідність законодавчого вдосконалення норм чинного законодавства обговорили під час круглого столу Комітету з оподаткування Асоціації правників України «Податкова реформа: чи буде досягнуто цілей?», що відбувся 9 лютого ц.р..
Буквально за декілька годин до того, як 12 лютого ВР України проголосує в другому читанні та загалом законопроект №1656 «Про забезпечення права на справедливий суд», того ж дня в інформаційному агентстві «Укрінформ» відбулася прес-конференція на тему «Судова система і реформа правосуддя очима громадян, експертів та суддів – точки напруги».
Боротьба з корупцією – одне з принципових питань, яке потребує негайного вирішення. Для цього створюється Національне антикорупційне бюро України (НАБУ), очільника якого найближчим часом мають призначити у нашій державі. Планується, що НАБУ очолить грузинський представник, однак поки невідомо, хто саме це буде.
Про специфіку інвестиційних спорів в Україні «Юридичній газеті» розказав заступник голови Вищого господарського суду України Геннадій КРАВЧУК
Про ситуацію на ринку юридичних послуг в Україні, куди рухатись та як юристам боротися з кризою «Юридичній газеті» відверто розповів керуючий партнер ЄПАП Україна Сергій Свириба