Набрання чинності новим КПК України створило умови, за яких під загрозою кримінального переслідування за ухилення від сплати податків опинився увесь великий та середній бізнес.
Редакція «Юридичної газети» звернулася за правовою оцінкою до юристів щодо недобросовісної поведінки банків стосовно прострочених кредитних платежів.
Відправною точкою моїх суджень завжди є мета. Так, на моє глибоке переконання метою будь-якої компанії, зокрема юридичної, є задоволення потреб Клієнтів.
Головною метою юридичного, як і будь-якого іншого, бізнесу є отримання прибутку, що, у свою чергу вимагає від юридичної фірми бути максимально ефективною та конкурентною на ринку юридичних послуг.
У юридичній фірмі, яка живе в ідеальному світі, компетенції співробітників повинні стикуватися, як пазли. Кожен повинен мати чітку зону відповідальності і таке ж коло обов’язків.
Маркетолог у сучасній юридичній компанії – це спеціаліст, який концентрується не лише на досягненні прагматичних цілей фірми, а ще й філософ та ідейний натхненник компанії.
Відтепер емітенти цінних паперів мають розкривати інформацію згідно з цим Положенням НКЦПФР № 2826, що є досить актуальним у зв’язку з необхідністю проведення до 30 квітня 2014 року емітентами річних загальних зборів та необхідністю розкриття регулярної інформації за 2013 рік.
Як і більшість міжнародних юридичних фірм з широкою мережею офісів, Schoenherr має матричну структуру. Окрім географічного поділу, існує транскордонний поділ всередині фірми на практики.
Правова суть іпотеки в Україні як засіб забезпечення кредитного зобов’язання є досить неврегульованою законодавством, і при намаганні кредитними установами стягнути предмет іпотеки в рахунок виконання боржником своїх зобов’язань за кредитним договором на практиці зазвичай виникає багато проблем.
Останні події в країні дають підстави вважати, що невдовзі нас чекає новий бум спорів щодо кредитних договорів. Громадяни, втративши джерело доходів, намагатимуться розривати та визнавати недійсними договори кредитів та іпотеки.
Чинне законодавство під іпотекою розуміють вид забезпечення виконання зобов’язання нерухомим майном, що залишається у володінні й користуванні іпотекодавця, згідно з яким іпотекодержатель має право в разі невиконання боржником забезпеченого іпотекою зобов’язання одержати задоволення своїх вимог за рахунок предмета іпотеки переважно перед іншими кредиторами цього боржника.
Чіткого правового регулювання порядку призначення на посаду як «виконуючого обов’язки» в Україні немає.
Завжди дотримувався позиції, відповідно до якої проведення люстраційної перевірки суддів має здійснюватися відкрито і прозоро, на чітко визначених законом підставах, із дотриманням основоположних засад, визначених Конституцією та законами України, враховувати міжнародні принципи у сфері судочинства.
Багато держав пострадянського соціалістичного простору провели люстрації чиновників, у тому числі і суддів.
Люстрація – це не відповідальність, це не встановлення вини конкретних осіб. Люстрація – це встановлення критеріїв несумісності займаній посаді.
Я за те, щоб наша судова система пройшла оздоровлення, але це дуже тонкий механізм. Не можна несправедливими методами встановлювати справедливість.
Те, що сталося в останні місяці, продемонструвало довіру суспільства до органів державної влади та судової системи України.
Судова практика відносно можливості заміни сторони виконавчого провадження шляхом відступлення права вимоги за останній час зазнала еволюційних змін насамперед завдяки новому теоретичному переосмисленню поняття «правонаступництво», що є основною підставою для заміни сторони на стадії виконання судового рішення.
Доволі часто банківські установи, отримавши позитивне рішення суду щодо стягнення на їхню користь заборгованості з боржників, у процесі виконання рішення суду відступають свої вимоги третім особам (іншим банківським установам, колекторським фірмам тощо).
Мы много рассуждали об инвестиционном климате, инвестиционной привлекательности Украины, анализировали нечастые в Украине цивилизованные сделки M&A, прогнозировали и надеялись...
Прототипом сучасних офшорних зон є Швейцарія, у якої міська рада Женеви забороняла банкірам повідомляти комусь інформацію про своїх клієнтів без згоди ради.
1 січня 2013 року Закон України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» набрав чинності. Він мав суттєво просунути врегулювання правовідносин у сфері власності, зокрема земельно-реєстраційну реформу в Україні, і гармонізувати вітчизняне законодавство у цьому питанні з європейським, а найголовніше – стати на заваді незаконним операціям з нерухомістю.
Напевно, на сьогодні вже кожен практикуючий юрист та й навіть керівники підприємств стикалися з роботою наших податкових органів, зокрема з їхньою діяльністю, щодо перевірки суб’єктів господарювання.
Верховною Радою України 24.10.2013 року було прийнято Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо обліку та реєстрації платників податків та удосконалення деяких положень», положення якого набрали чинності 01.01.2014 року.
Автор твору має право дозволити або заборонити використання своїх творів; драматург може погодитися на виконання його творів на сцені при дотриманні деяких погоджених умов; письменник може укласти контракт з видавцем про публікації та розповсюдження книги, і композитор або музикант можуть погодитися із записом його музики на компакт-диск або виконання.
Закон України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» у новій редакції, яка набрала чинності з 19 січня 2013 року, містить низку норм, якими регулюється питання про визнання недійсними правочинів та спростування майнових дій у процедурах банкрутства.
На сьогодні жінки нерідко чують від потенційного роботодавця одні й ті самі питання: «Чи є у Вас діти?», «Чи не плануєте вагітність?» Зрозуміло, що роботодавець, підшукуючи штатного працівника, покладає надії на ефективність і тривалість праці такої особи, але часто ці питання ведуть до дискримінації жінки.
За оцінками Міжнародної організації праці, Світового банку, різних соціологічних служб, на початок 2014 року рівень нелегального працевлаштування в Україні становить від 4 до 8 мільйонів осіб віком від 15 до 70 років.
Згідно із статтею 26 Основного Закону України іноземці та особи без громадянства, що перебувають на території Української держави на законних підставах, користуються тими самими правами і свободами.
Трудове законодавство завжди викликає безліч протиріч через свою недосконалість. Тема призначення працівника виконуючим обов’язки не є винятком, адже повною мірою не врегульована законодавством.
Кожен громадянин має право на належні, безпечні та здорові умови праці. Це гарантує нам Конституція України (ч. 4 ст. 43).
Аналізуючи судову практику 2014 року, доходимо висновку, що в судах усіх інстанцій України розглядається дедалі більше справ, у яких оскаржується дійсність договорів іпотеки.
На нинішньому етапі розвитку економіки України, у зв’язку зі стрімким падінням рівня платоспроможності населення, усе частіше кредитні відносини з банками закінчуються ухваленням судових рішень про стягнення на користь банку кредитної заборгованості.
1 січня 2014 року набрало чинності Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затверджене рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 3 грудня 2013 р. № 2826 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 24 грудня 2013 р. за № 2180/24712).
Одним із найважливіших елементів в юридичному бізнесі є бездоганна репутація юриста, яка набувається роками та формується на таких фундаментальних принципах, як професіоналізм, відданість справі, добросовісність і порядність.
Зважаючи на європейські перспективи України, а також з метою виконання взятих Україною зобов’язань перед Радою Європи, сьогодні в країні існує нагальна потреба побудови системи судочинства, що функціонує на засадах верховенства права відповідно до європейських стандартів і гарантує право кожної особи на справедливий суд.
13 березня в Києві відбувся відбірковий етап Міжнародного конкурсу з комерційного арбітражу, який проходить під егідою Міжнародної неприбуткової асоціації «Європейська арбітражна палата» (м. Брюссель, Бельгія).
6 березня в інформаційному агентстві УНІАН відбулася прес-конференція лідера Громадського руху «Право на вибір» Геннадія Пампухи на тему: «Створення Всеукраїнського інформаційно-експертного центру».
13 березня 2014 року в приміщенні Державної служби інтелектуальної власності України відбулися збори Громадської ради при Державній службі інтелектуальної власності України.
Сейчас уже очевидно, что события последних месяцев навсегда изменили правовое сознание рядовых украинцев, но как они отразились на юристах, с чьим правовым сознанием и так все было неплохо?